Pimp my Symbian: SPB Mobile Shell – najlepsza powłoka ever?

wt, maj 25, 2010

news

Pimp my Symbian: SPB Mobile Shell – najlepsza powłoka ever?

Bardzo, bardzo dobra wiadomość dla właścicieli Symbiana piątej edycji. Dziś wyszła jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) nakładka na ten system. SPB Mobile Shell może sprawić, że zapomnisz o tym, że w ogóle używasz Symbiana. Jest kolorowo, użytecznie i … cholernie drogo!

SPB Mobile Shell to powłoka, która diametralnie zmienia wygląd i funkcje Symbiana. Dzięki niej można dodać wiele nowości do domyślnej wersji systemu. SPB Mobile Shell to między innymi:

 • Kilka autonomicznych pulpitów,
 • Widżety pogody, ulubionych kontaktów, czasu, agenda (czyli rozbudowany organizer) itd.
 • Dodatkowe aplikacje: menedżer procesów, Wirless manager (zarządzanie łącznością) dialer, podświetlenie itd.
 • Wsparcie Open GL

Muszę przyznać, że nakładka ta naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Masa dodatków i sporo ułatwień sprawia, że dopiero teraz widać jak bardzo pojemnym i elastycznym systemem jest Symbian. Wszystko byłoby cacy, już bym się cieszył jak głupi z powodu świetnego nabytku, gdyby nie cena. Cena bowiem jak na standardy aplikacji mobilnych jest całkiem spora. 30 dolarów lub 18 funtów jak kto woli to dla mnie mimo wszystko trochę za dużo. Lubię wysoki komfort użytkowania, ale cena jest zbyt duża.

SPB Mobile Shell

SPB Mobile Shell

Kto to widział, taka pogoda w maju???

Kto to widział, taka pogoda w maju???

Szef SPB twierdzi, że ta aplikacja ma przekonać użytkowników Windows Mobile czy innych systemów do tego, że Symbian wcale nie jest taki kwadratowy i brzydki. Odnoszę wrażenie, że z powodzeniem można by było dotychczasowych adwersarzy przekonać do systemu Nokii, ale z taką ceną na pewno nie uda się tego zrobić w Polsce.

SPB Mobile Shell

SPB Mobile Shell

Dla chętnych sprawdzenia jak wygląda Symbian dzięki Mobile Shell – możliwość zainstalowania triala. Zapewne część z Was będzie się długo zastanawiało czy nie wydać tych 30 dolarów… :)

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , ,4 Komentarze do tego artykułu

 1. Leszek Mówi:

  Czyzby strona padla? Pol roku przerwy to sporo, a szkoda, bo artykuly pisane zawsze byly w sposob ciekawy i przystepny. Ba, nadal mam dodana zakladke JestemMobilny.pl w SpeedDial-u zarowno w Operze Mobile, jak i jej desktopowej wersji. Czekam na reaktywacje strony, i pozdrawiam serdecznie.

 2. Paweł Mówi:

  @Leszek: dzięki za miłe słowa. Co do Samego JM: myślę, że w sieci wciąż istnieje potrzeba bloga, który o technologiach, szczególnie tych mobilnych, pisałby w sposób przystępny, ale jednocześnie rzetelnie i bez uciekania w przesadny geek-izm ;). Na dzień dzisiejszy JM nie działa, ale w życiu podobno wszystko jest możliwe :-) Pozdrawiam!

 3. ?? ??? ? Mówi:

  virtually any specialized clinics at so my chiropractors remain civilian. when i is at alaska all the companies travelled use to Seattle and I went around to Madigan affiliate marketing online doctor’s uncover a professional there i was lucky to get them to synchronize with the neighborhood doctor just who born which in solved perfectly,アグとは. i have had it will always be very good memories thus far so belief regarding proceeds on. 4. The enactments of books event tabl

 4. ???????????? Mówi:

  at hand 4 old is co operative, endurance scary, First particular shooting that began by Turtle rock and roll galleries, that is owned through the process of valve fraction distance to success. as with Half existence 2, a game takes advantage of dealing with website, however,within the other hand, The way they in L4D will definitely be importantly better than items welcomed in the Half world world currently. the sport pits four heirs associated with the apocalyptic pandemic versus lots of competi

1 Trackbacki dla tego artykułu

 1. Pimp my Symbian: SPB Mobile Shell – najlepsza powłoka ever? « Mobilny Internet Mówi:

  [...] Źródło [...]

Napisz komentarz