Stan mobilnej sieci: marzec 2010. Raport Opera

śr, kwi 28, 2010

news

Stan mobilnej sieci: marzec 2010. Raport Opera

Dziś wyniki regularnych badań Opery nad stanem mobilnego internetu. Statystyki za marzec nie uwzględniają jeszcze użytkowników korzystających z Opery na iPhone – te zobaczymy prawdopodobnie w najbliższym badaniu. Szkoda bo to na pewno będzie miało wpływ na wiele parametrów -  chociaż Opera już teraz publikuje przedsmak całościowych wyników.

Co więc słychać w mobilnym internecie?

  • W marcu, na całym świecie Opera miała 55,2 milionów użytkowników. To dziewięcioprocentowy wzrost w porównaniu z lutym i aż 140% w porównaniu z okresem analogicznym rok temu.
  • Serwery Opery “przemieliły” 396 milionów megabajtów danych które mieliśmy okazję obejrzeć na wyświetlaczach swoich telefonów. To ponad 17% wzrostu w stosunku do lutego i 166% wzrostu w porównaniu do marca w ubiegłym roku.
  • Polacy  to prawdziwie mobilny naród! Jesteśmy drudzy, zaraz po użytkownikach z Wielkiej Brytanii jeśli chodzi  liczbę użytkowników Opery w Unii Europejskiej! Abstrahując od tego, czy to wina tego, że tak niewiele osób posiada telefony iPhone czy inne, bardziej zaawansowane smartfony – całkiem niezły wynik! Za nami znaleźli się Niemcy, Czesi (a to przecież bardzo nieliczny naród!), Włosi, Rumuni, Słowacy, Hiszpanie, Holendrzy i Finowie, którzy zamykają stawkę. Gdzie się podzieli Norwedzy? Czyżby nie wspierali swojej marki?
  • Najbardziej popularną wyszukiwarką internetową w Unii Europejskiej jest Google – używają jej internauci większości krajów z pierwszej dziesiątki zestawienia Opery. Wyjątkiem są … Czesi, którzy w sieci szukają informacji za pomocą czeskiego silnika Seznam (Najdu tam, co neznám :).
  • W Europie najpopularniejszymi telefonami do przeglądania internetu są urządzenia Nokia i Sony Ericsson. W Polsce akurat najlepiej radzi sobie iPhone, Nokia e51 i Nokia e52. Nie licząc oczywiście iPoda znajdującego się na trzecim miejscu :) (dane za Ranking.net)

Opera Mini zawsze w formie!

  • Jeśli jesteśmy już przy urządzeniach Apple: iPhone jest obecnie  trzecim najpopularniejszym telefonem z którego korzystają użytkownicy Opery.
  • W Stanach Zjednoczonych iPhone jest numerem jeden, jeśli chodzi o Operę Mini. Zdetronizował tym samym BlackBerry.
  • Dzięki wprowadzeniu Opery do sklepu Apple, Stany Zjednoczone wskoczyły z 8 na 5 miejsce jeśli chodzi o ilość użytkowników licząc globalnie.

Raporty z Opery robią się naprawdę nudne (ciągle wzrost i wzrost!), ale wejście na scenę iPhone w ostatnim akcie może okazać się naprawdę bardzo ciekawe. Wkrótce okaże się czy użytkownicy iPhone będą rezygnować z Safari na rzecz Opery.

Źródło: Opera

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,



Napisz komentarz