Nokia na zakupach

pt, kwi 9, 2010

news

Nokia na zakupach

Nokia nie zwalnia tempa, co mnie bardzo cieszy. Może i jestem trochę fanboyem (na szczęście niezbyt fanatycznym), ale fińska firma robi wiele żeby utwierdzić mnie w przekonaniu, że Nokia to jest właśnie to czego chcę używać ;). Dzisiaj news raczej biznesowy, ale bardzo ciekawy pod względem swojego potencjału.

Nokia zakupiła w ostatnim czasie dwie bardzo ważne firmy, które mają na swoim koncie kilka ciekawych projektów. Pierwszą z nich jest Novarra, która opracowała technologię podobną do tej, jaką znamy z przeglądarki Opera Mini. Innowacyjny projekt Novarra przyspiesza działanie przeglądarek internetowych. Lepiej zobrazuje to ten filmik:

YouTube Preview Image

Dziś przeczytałem o tym, że kolejną spółką zakupioną przez fińskiego producenta jest MetaCarta – firma specjalizująca się się w umiejscawianiu wszelkiego rodzaju danych na mapach:

http://www.vimeo.com/4587178

Wygląda ta bardzo interesujące, a jak łatwo się domyśleć Nokia zainteresowała się technologiami tej firmy w związku z dystrybucją swojego programu do nawigacji Ovi Maps. Możliwe jest też to, że to początek tworzenia jakiegoś większego systemu lub aplikacji społecznościowej opartej na geolokalizacji. Podobno w tym właśnie jest przyszłość mobilnych technologi, a kto ma lepszego nosa do takich spraw niż właśnie Nokia? :)

Źródło: intomobile.com

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Nokia na zakupach « Mobilny Internet Mówi:

    [...] Źródło [...]

Napisz komentarz