Może trochę ruchu po świętach? | JestemMobilny.pl

Może trochę ruchu po świętach?

śr, kwi 7, 2010

news

Może trochę ruchu po świętach?

Nie zamierzam namawiać nikogo na przymusowe ćwiczenia (chociaż mi by się przydały na pewno :), ale trochę ruchu na pewno przyda się wielu z nas. I tutaj mam dobrą wiadomość dla tych, którzy nie za bardzo przepadają za sportem, ale z drugiej strony czują potrzebę delikatnego rozruchu po kilku dniach objadania się jajami w majonezie. Zamiast basenu (dla tych nieco bardziej wysportowanych) lub Wii (dla nerdów) proponuję aplikacje od eyeSight.

EyeSight to firma, która tworzy aplikacje mobilne których głównym funkcją jest to, że możne je obsługiwać nie dotykając nawet klawiatury telefonu. Stworzone przez nią programy wychwytują kamerą ruchy naszych rąk i przekładają je na komendy wydawane komórce. Można powiedzieć, że to taki akcelerometr dla ubogich ;-) bo zasada działania gier jest podobna. Jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu z  kamerą, która będzie rejestrować ruchu rąk. Oto przykładowe aplikacje, z których można skorzystać:

 • Moove! – czyli kontrolowanie odtwarzacza MP3 za pomocą ruchów dłoni. Podobne rozwiązanie widziałem w jednym ze starszych modeli SE, to jednak chyba mało praktyczne rozwiązanie.
 • eyeCall – w tym przypadku aplikacja pozwala na wyciszanie dziku dzwonka lub odrzucanie przychodzących rozmów.
 • Fortune Cookies – z cyklu, “tak, na to też jest aplikacja”. Rusz palcem (lepiej oddaje to angielskie słowo “tap”) przed kamerą i rozdziel ciasteczko z wróżbą.
 • FartControl – nieśmiertelne bąki. Daj znać swojemu telefonowi, a ten wyda kompromitujące dźwięki. Elektroniczny substytut pierdzącej poduszki?
 • Ninja Strike – hehe. To co, wojownicy ninja lubią najbardziej czyli rzucanie metalowymi gwiazdkami w złych ninja :-) Oczywiście za pomocą ruchów dłoni.

Programów jest znacznie więcej, więc sami możecie je zobaczyć na Ovi. Większość z nich jest płatna, ale znajdą się też darmowe aplikacje.

YouTube Preview Image

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, ,3 Komentarze do tego artykułu

 1. Magui Mówi:

  You’ve captured this petefcrly. Thanks for taking the time!

 2. cheap insurance Mówi:

  I was so confused about what to buy, but this makes it understandable.

 3. lebron soldier 10 all star academy Mówi:

  air max 2015 womens price philippinesair max 2017 purple martinmens reebok classic leather tech casual shoesnike zoom hyperdunk 2011 blake griffin
  lebron soldier 10 all star academy http://www.lifeinharmonynow.com/cheap-store/lebron-soldier-10-all-star-academy

1 Trackbacki dla tego artykułu

 1. Może trochę ruchu po świętach? « Mobilny Internet Mówi:

  [...] Źródło [...]

Napisz komentarz