Google, ja cię proszę – iPhone killery od kuchni

wt, kwi 20, 2010

news

Google, ja cię proszę – iPhone killery od kuchni

W tym poście wylewem swoje żale na Android Market, nie będę poruszał tematu sprzętu, systemu, interfejsu użytkownika, itp., Temat to: Jak umieścić swoją aplikację na platformie dystrybucji aplikacji danego typu telefonów.

AppStore

Akceptacja aplikacji na AppStore to od kilku godzin do 2 tygodni. Zdarza się różnie. Żeby móc pisać na iPhona płaci się bilet wstępu do AppStore i trzeba mieć Macintosha z oryginalnym systemem. O AppStore napisano już całe tomy, dla zainteresowanych polecam ulubiona wyszukiwarkę.

Windows Marketplace for Mobile

Czas oczekiwania podobny jak w przypadku AppStore. Wszystko bez problemów, ale jeśli Twoja aplikacja ma jakiś drobny błąd to dostajesz bardzo ładny i szczegółowy raport z testów. Teoretycznie Apple tez daje raport z testów, ale jedno do drugiego ma się jak dzień do nocy.

Z wstęp na Windows Marketplace płacić się 100$, moja firma bierze udział w BizSpark, w ramach którego całe oprogramowanie Microsoftu mamy za free, a 100$ wstępnego jest refundowane. Nawet gdyby tak nie było to teoretycznie można pisać aplikacje na Windows Mobile na darmowym systemie, skompilować i wysłać do Marketplace.

Android Market

O sklepie Googla nie mogę wiele napisać, bo…

Android Market - napraw się

Android Market - napraw się

Po zarejestrowaniu jako developer trzeba zapłacić 25$, ok., nie ma problemu płacę. Podaję dane firmowej karty i wciskam „ok.”. Błąd. Podaje więc dane kart prywatnych, kart kolegów, sprawdzam różne banki, typy kart: kredytowe, debetowe, Visa i Mastercard. Bez powodzenia.

Pisze do Google. Teoretycznie coś robią. Po 4 tygodniach dostaje maila: „Czy już działa?”. Niestety odpowiedź brzmi: Nie, nie działa. Czekam dalej. Od momentu kiedy Listonic miał trafić na Andoird Market mija już drugi miesiąc. Przecież tak się nie wygrywa z konkurencją.
Na koniec apel:

Google zlituj się, ja cię proszę :)

Ps. Kontakt telefoniczny z Google wygląda tak:

 • Ja: Witam, mam problem,…..
 • G: Ok., wszystkie odpowiedzi na pytania są na stronie, proszę poszukać.
 • Ja: Tak, szukałem, nie znajduje pomocy na państwa stronie, dlatego dzwonię.
 • G: To proszę napisać maila przez formularz kontaktowy.
 • Ja. [Upieram się dalej]
 • G: Tutaj nie ma nikogo, kto mógłby Panu pomóc.
 • Żegnamy się

Tekst napisał Kamil z Listonic, który nie może się doczekać kiedy wreszcie będzie mógł umieścić swoją aplikację na Android Market. Wszystkie inne platformy poszły w miarę gładko.

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,8 Komentarze do tego artykułu

 1. Tomek Z. Mówi:

  Visa Classic z mBanku – zadziałała za pierwszym razem. Ale urzekła mnie Twoja historia.

 2. Zbigniew 'zibi' Jarosik Mówi:

  Intelivo Visa Electron do płacenia w sieci – od pierwszego kopnięcia.

 3. Grzegorz Mówi:

  Android pozwala instalować aplikacje pochodzace z dowolnego zrodla (link ze strony WWW, zalacznik z maila).

  Wystarczy ustawic odpowiednia opcje w ustawieniach. Jezeli nie mamy jej zaznaczonej, a probujemy zainstalowac aplikacje pochodzaca z ,,niezaufanego” zrodla, to Android powie, co trzeba zrobic, aby instalacja byla mozliwa.

  Szkoda trzymac aplikacje w zamknieciu, jezeli moglaby byc juz dostepna.

 4. Piotr Wójcicki Mówi:

  Aplikację Listonic na androida można ściągnąć stąd: http://d.listonic.pl/android

 5. Jakub Nietrzeba Mówi:

  O AppWorldzie waćpan nic żeś nie napisał. Przypadek, przeoczenie, zaniechanie?

 6. Kamil Janiszewski Mówi:

  @Jakub Nietrzeba

  Panie Jakubie, napisałem o platformach z którymi mam doświadczenie. AppWorld to dla mnie przyszłość, nie napisałem też o kilku innych platformach, choćby OviStore, który w pełnym zestawieniu zdecydowanie powinien mieć miejsce.

 7. Jakub Nietrzeba Mówi:

  @Kamil Janiszewski: Właśnie sam zmagam się z tą platformą i poszukiwałem kogoś kto by miał podobne doświadczenia, jakiejś wskazówki udzielił, jednak w polskiej sieci łatwiej znaleźć iPhonoCodera niż BBCodera. Tak czy siak, ktoś musi przetrzeć szlak.

 8. Jakub Nietrzeba Mówi:

  Udało się! Zostałem dostawcą aplikacji w AppWorldzie Blackberry! Cała procedura trwała w sumie kilka godzin (odejmując międzyczasy). Opisze ją na blogu jak znajdę chwilę czasu.

1 Trackbacki dla tego artykułu

 1. Listonic na Androida | JestemMobilny.pl Mówi:

  [...] że Google wzruszyło się tekstem Kamila z Listonica traktującego o trudnościach związanych ze zgłaszaniem aplikacji do Android Market… Co nowego oprócz tego?Aplikacja Listonic ma się wyśmienicie, czego dowodem jest długo [...]

Napisz komentarz