Festiwal dla komórkowych Spielbergów (lub kontrowersyjnych Polańskich ;)

czw, kwi 22, 2010

news

Festiwal dla komórkowych Spielbergów (lub kontrowersyjnych Polańskich ;)

Już jutro odbędzie się festiwal Kameroffon – jeden z nielicznych w Polsce festiwalów poświęcony w całości filmom nakręconym telefonem komórkowym. Śledząc inne tego typu festiwale (a raczej jeden, konkurencyjny festiwal czyli łódzka OFF-ka) muszę przyznać, że poziom z roku na rok jest naprawdę wyższy. Oczywiście, nie tylko ze względu na postęp techniczny – po prostu świadomość i wyobraźnia autorów jest coraz większa.

Kameroffon został podzielony na dwie kategorie: fabularną i dokumentalną, a zwycięzców można było wyłonić między innymi w drodze głosowania internetowego. Trochę przespałem ten moment, ale już teraz widzę, że gdybym jednak zdążył zagłosować to wybór miałbym ciężki. Niektóre filmy zrobione są naprawdę fachowo i trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach widać błysk talentu :).

YouTube Preview Image

Wszystkie produkcje miały zmieścić się w trzech minutach i dla wielu z twórców wystarczyło tyle właśnie czasu aby chociaż na chwilę mnie zainteresować filmem. Oczywiście, nie wszystkie te komórkowe etiudy trzymają równy poziom, ale generalnie rzecz biorąc jest całkiem dobrze. Dobrze też, że na ogólną jakość filmów nie wpływa zaplecze techniczne, a większość z obrazów jest nagrana w dobrej jakości i przynajmniej nie zbiera się człowiekowi na womit od skaczącego obrazu. Filmy możecie znaleźć pod tym adresem: Kameroffon lub jeśli chce Wam się szukać, bez problemu znajdziecie je również na YouTube. Poniżej jeden z filmów, w którym autorka bada tajemnicę zniknięcia z łódzkiej Pietryny gwiazdy!

YouTube Preview Image

Ogłoszenie wyników jutro.

Foto: Auroqueiro

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , ,Napisz komentarz