Apple się złamało!

wt, kwi 13, 2010

news

Apple się złamało!

Stało się! W App Store od dziś można ściągnąć Operę Mini! Na tą chwilę czekało bardzo dużo osób – chyba głównie z ciekawości niż z zamiarem przesiadki na nową przeglądarkę. Po 20 dniach oczekiwania na zgodę App Store, twórcy najbardziej popularnej przeglądarki internetowej doczekali się. Teraz pojawia się tylko jedno pytanie: czy użytkownicy  zamienią Safari na Operę?

Pierwsze wrażenia użytkowników nieco tłumią mój entuzjazm. Podobno z Operą Mini jest przyjemnie, ale do orgazmu jest jeszcze daleko. Strony owszem, ładują się szybciej, jednak różnica jest na tyle mała, że chyba nie warto zmieniać starych przyzwyczajeń. Przynajmniej tak to wygląda, gdy używa się technologii 3G. Sytuacja zmienia się, gdy internet będziemy przeglądać przez EDGE – wtedy Opera naprawdę przyśpiesza ładowanie stron.

YouTube Preview Image

Różnice w szybkości działania to jednak nie wszystko. Największą przeszkodą przy przesiadce na Operę będzie na pewno archaiczny wygląd przeglądanych stron, problemy z zoomem czy w końcu  inne, głównie  mniejsze niedociągnięcia które na pewno będą stopniowo naprawiane. Póki co głosy użytkowników iPhone są podzielone – jednym pasuje większa szybkość, ale mierzi wygląd stron, jeszcze inni twierdzą, że szybsze wczytywanie to nie wszystko… Jakie będą wyniki pobrań Opery Mini przekonamy się za jakiś czas. Za to już teraz dowód na to, że nawet Symbianowcy po kryjomu marzą o designie od Apple – oto temat Mini iPad na Nokię 5800. Jeśli o mnie chodzi to uważam, że to chore :)

Źródło: AllAboutSymbian, iPhoneMaster

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz