Windows Phone 7: krok wstecz

czw, mar 18, 2010

news

Windows Phone 7: krok wstecz

Ludzie z Microsoft chyba zwariowali. Windows Phone ich najnowszy system operacyjny na smartfony jeszcze nie wszedł na rynek a już jest obiektem krytyki, a nawet kpin. Wygląda na to, że koncern z Redmond tylko utopi pieniądze w tym systemie. Na własne życzenie zresztą – WinPho to zdecydowanie krok w tył na co jest kilka dowodów…

Najbardziej zastanawia mnie fakt tego, że nowy system Windows będzie tak bardzo w swej anty-funkcjonalności do systemu który znajduje się na telefonach Apple. Weźmy na przykład pierwszy z brzegu multitasking. Nie wiedzieć czemu Microsoft postanowił oszczędzić użytkownikom tej fanaberii. Podobnie rzecz ma się z opcją kopiuj/wklej, bo jak twierdzą ludzie z Micro i Soft, ludzie tej opcji nie potrzebują! Jakby wszystkiego było mało, system nie będzie obsługiwał kart pamięci, co jest już moim zdaniem naprawdę przegięciem!

YouTube Preview Image

Do tego dochodzi kilka innych, ale również bardzo istotnych kwestii:

  • Podobnie jak w przypadku iPhone, oprogramowanie na WinPho będzie można instalować jedynie za pomocą Microsoft Marketplace!
  • Brak upgrade’u dla starszych telefonów z Windows Mobile. Powód? Wysokie wymagania WinPho sprawiają też, że system będzie działał tylko na nowych telefonach, a te jak wiadomo są “nieco” droższe.

Reasumując: Microsoft powiela największe błędy Apple i tworzy aplikację na działanie której sam użytkownik będzie miał niewielki wpływ. Krok dla wielu osób niezrozumiały. IMHO system oczywiście nie zdobędzie zbyt dużej pozycji na rynku, a głównymi jego użytkownikami zostaną raczej osoby, których niezbyt interesuje w zasadzie to co “siedzi” w środku telefonu. Ważne żeby dzwonił i ładnie wyglądał, no nie?

Źrodła: mobile-news.pl,

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Windows Phone 7: krok wstecz « Mobilny Internet Mówi:

    [...] Źródło [...]

Napisz komentarz