Programy na telefon: kopalnia złota?

czw, mar 18, 2010

news

Programy na telefon: kopalnia złota?

Rynek aplikacji mobilnych ciągle rośnie. Biorąc pod uwagę postęp technologiczny i fakt, że smartfony są coraz bardziej popularne nie powinno to nikogo dziwić. Raport stworzony na zamówienie portalu GetJar sugeruje jednak, że prawdziwy rozkwit rynku aplikacji mobilnych jest dopiero przez nami.Jeszcze dwa lata temu istniały 4 sklepy gdzie użytkownik telefonu komórkowego mógł zakupić lub ściągnąć dla siebie oprogramowanie. Na dzień dzisiejszy istnieje 48 takich sklepów, a wszystkie one pełne są mniej lub bardziej udanych programów na komórki. Wpływ na to ma coraz większa dostępność zaawansowanych technicznie telefon, ale i fakt, że nawet najlepszy smartfon bez wsparcia ze strony sklepu internetowego nie ma szansy na zbyt dużą popularność.

W raporcie można doszukać się ciekawej informacji na temat nadchodzących trendów na rynku sklepów z aplikacjami. Podobno, model znany nam ze sklepu Apple będzie wciąż dominujący (wystarczy spojrzeć na Marketplace od Microsoft), ale nie oznacza to wcale, że sklepowi z programami na iPhone dane będzie zachowanie lidera na rynku. Będzie to bardzo trudne bo konkurencja jest całkiem spora, a inne modele sklepów nie mają tylu ograniczeń co Apple (na przykład Android Marketplace, który mimo “niezbyt” udanego debiutu Nexus One wciąż bardzo dobrze rokuje).

Z innych ważnych wniosków płynących z raportu warto jeszcze odnotować fakt iż na rynku istnieje tendencja do tworzenia darmowych aplikacji, które swoim twórcom mają zapewnić dochody w inny sposób niż poprzez sprzedaż. A to, trzeba przyznać bardzo optymistyczna wiadomość.

Reasumując raport zrobiony an zamówienie portalu Getjar raczej nie zaskakuje, a jedynie potwierdza to co wszyscy mogą zauważyć sami. Rynek aplikacji mobilnych rośnie bardzo szybko, a najbardziej korzystamy na tym my, zwykli użytkownicy!

Źródło: bbc

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , , , ,Napisz komentarz