Opera vs. Apple: czy Wy nas macie za idiotów?

czw, mar 25, 2010

news

Opera vs. Apple: czy Wy nas macie za idiotów?

Założę się, że chociaż część z Was bez zastanawiania się potrafi podać najważniejszą cechę mobilnej przeglądarki internetowej Opera Mini lub Opera Mobile. Chodzi oczywiście o to, że Opera kompresuje pliki jakie Twój telefon wczytuje, a tym samym w znaczący sposób zmniejsza ich rozmiar oraz koszty surfowania po internecie. A teraz pytanie za sto punktów: gdybyś miał/a do wyboru przeglądarkę, która taką funkcję ma, albo taką, która takiej funkcji nie posiada to którą byś wybrał? Jeśli wybierasz tą pierwszą to koniecznie napisz o swoim wyborze do Apple, tam  mają najwyraźniej delikatne problemy z rozgryzieniem tego logicznego problemu…

Panowie z Opery zgłosili swój produkt do sklepu Apple po to, aby móc go legalnie dystrybuować. Co na to kompani Steve’a Jobs’a? Nic i to dosłownie – od dwóch dni, czterech godzin i czterech minut zastanawiają się czy przyjąć aplikację czy może ją odrzucić. Aby uzmysłowić ludziom z App Store jak długo trwa odpowiedź na proste pytanie, umieścili na swojej stronie  nawet zegar, który liczy godziny od momentu zgłoszenia Opery do sklepu.

Sprawa jest moim zdaniem naprawdę komiczna. Po pierwsze dlatego, że Apple nie ma w zwyczaju pozytywnego rozpatrywania wniosków dotyczących programów, które mają swoje natywne odpowiedniki w iPhone OS (w tym wypadku chodzi o Safari - domyślną przeglądarkę internetową zainstalowaną na iPhone). Po trzecie, pracownicy Apple chyba wiedzą co to za program i do czego służy, więc czas jaki mu poświęcają jest trochę za długi. Po trzecie (last but not least!) Opera na iPhone jest po prostu szybsza od przeglądarki Safari, na co macie dowód poniżej:

YouTube Preview Image
Czy ludźmi z Apple kieruje zwykła głupota, biurokratyzm czy zwykła, ludzka złośliwość? Póki co współczuje posiadaczom iPhone i czekam na męską decyzję od App Store ;-)

Jeśli chcecie zobaczyć jak bije licznik, zajrzyjcie na stronę Opera.

Źródło: Engadget

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Apple: Opera Mini w App Store | JestemMobilny.pl Mówi:

    [...] osób – chyba głównie z ciekawości niż z zamiarem przesiadki na nową przeglądarkę. Po 20 dniach oczekiwania na zgodę App Store, twórcy najbardziej popularnej przeglądarki internetowej doczekali się. [...]

Napisz komentarz