Opera Mini i Opera Mobile po całości

wt, mar 16, 2010

news

Opera Mini i Opera Mobile po całości

Bardzo dobra wiadomość z norweskiego obozu Opery. Dobiegł końca czas otwartych testów przeglądarek Mini i Mobile i od dzisiaj można pobrać aplikacje w pełnej, ostatecznej wersji. Na razie jednak nie wszyscy mogą się z tego cieszyć…

Opera Mini 5 i Opera Mobile 10 to przede wszystkim krok w kierunku zmniejszenia różnic między aplikacjami komputerowymi a tymi na komórki. Finalne wersje coraz bardziej przypominają pecetowe odpowiedniki, szczególnie z wyglądu. Idea jest bowiem prosta – przeglądarka ma wyglądać tak samo na różnych telefonach.

Wersja ostateczna Opery Mini 5 działa na telefony z obsługą Java, BlackBerry, oraz Androidem. Użytkownicy Windows Mobile nie pożegnają się ze znaczkiem beta, a przynajmniej jeszcze nie teraz. Nie ma się zresztą czym martwić, czego doskonałym przykładem było swojego czasu Google Mail :-). Opera Mobile 10 jest za to dostępna na Windows Mobile w wersji finalnej, podobnie na Symbiana. Jedyną platformą która stanowi dla ludzi z Opery tajemnicę jest oczywiście iPhone. Na razie użytkownicy telefonu od Apple mogą obejść się smakiem nowych przeglądarek Opery, mimo, że ta jest podobno wielokrotnie szybsza od natywnej dla iPhone aplikacji Safari. Ludzie z Apple są średnio przekonani do tego aby na swoich urządzeniach instalować programy lepsze niż oni sami wymyślili ;-).

YouTube Preview Image

Jeśli chodzi o funkconalność, Opera oferuje nam to co znamy już z wcześniejszych wersji: menedżer haseł, szybkie wybieranie, kompresję danych, karty oraz opcję Opera Link umożliwiającą transfer zapisanych ustawień i zakładek z komputera na telefon. Jednym zdaniem: jest szybko i na bogato :-). Czekam na odpowiedź Bolt i SkyFire.

Źródło: Di.com.pl

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , , , , ,