Nasza Klasa nadrabia stracony czas, czyli Śledzik na komórkę

śr, mar 3, 2010

news

Nasza Klasa nadrabia stracony czas, czyli Śledzik na komórkę

Twórcy Nasza-Klasa.pl obudzili się chyba w końcu z mobilnego snu. Ostatnie ich działania dają nam jasno do zrozumienia, że w dalszym ciągu zamierzają poszerzać zakres swoich działań jeśli chodzi o internet mobilny. Pierwszym takim krokiem było udostępnienie swojego wewnętrznego komunikatora, Śledzika w wersji Lajt. Teraz poszli już na całość i wydali go w wersji kompatybilnej z Java 2.0 ;-)Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że to “trochę” późno, bo wszyscy ważni konkurenci NK.pl jeśli chodzi o sieci społecznościowe już dawno mają taki krok za sobą. W dodatku, sami użytkownicy portalu niezbyt przychylnie mówią w ogóle o samym komunikatorze, a jego wersja na iPhone była delikatnie mówiąc niezbyt udana.

YouTube Preview Image

Jak przyznają twórcy aplikacji najważniejsze było dla nich to, aby program działał na większości nawet tych starszych telefonów i stąd najpierw postarano się o wersję w Java. W planach są też oczywiście aplikacje na inne platformy, w tym jak mniemam na Symbiana i Androida.

YouTube Preview Image

Przy okazji jest kilka rzeczy, które mnie zastanawiają. Na przykład dlaczego tak późno NK.pl zwraca się w stronę mobilności i dlaczego do tej pory nie ma aplikacji Nasza-Klasa.pl. Albo to dlaczego użytkownicy portalu jeszcze nie piszą petycji przeciwko Śledzikowi w wersji na Javę ;-P.

Źródło: Di.com.pl

Foto:ba1969

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz