Holly shit! Q3 na Androida!

czw, mar 4, 2010

news

Holly shit! Q3 na Androida!

Nie żebym był jakoś specjalnie zaawansowanym graczem, ale ta nowinka jest naprawdę warta wspomnienia. Quake 3, jedna z fajniejszych strzelanek FPP trafiła na platformę Android! Wcześniej gra było dostępna między innymi na iPhone i na N900 działającym pod Mameo. Jednak to właśnie udostępnienie wersji zgodnej z Android spowoduje chyba, że spora część polskich graczy będzie mogła się nieco wyżyć na swoim telefonie, podobnie jak robili to kilka lat temu na swoim PC…

Q3 pod Androida nie będzie niestety działał na dotykowych telefonach z systemem od Google, ale za to jest kompatybilny z wersją Androida od 1.6 w górę. Oznacza to, że program będzie chodził nawet na G1 – ale w takim przypadku zalecane jest wyłączenie audio. Poniżej wskaźniki szybkości dla telefonów na których Quake 3 był testowany:

Motorola Milestone (ARMv5) Motorola Milestone (Neon) HTC Hero
Bez dźwięku 22.0 fps 25.4 fps 14.5 fps
Z dźwiękiem 14.7 fps 20.0 fps 11.5 fps

Grę można ściągnąć z tego adresu: Quake 3. Acha, jeszcze jedno: Quake 3 na Androida wcale nie nazywa się Quake 3 tylko Kwaak 3. Oficjalnej wersji gry nie ma, stąd zmieniona nazwa. Więcej możecie przeczytać na stronie projektu.

Źródło: code.google.com

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Holly shit! Q3 na Androida! « Mobilny Internet Mówi:

    [...] Źródło [...]

Napisz komentarz