Urbanspoon – mobilny przewodnik kulinarny

wt, lut 9, 2010

news

Urbanspoon – mobilny przewodnik kulinarny

Nie ukrywam, że jestem łasuchem i, że mimo niebywałego talentu kulinarnego jakim obdarzyła mnie Matka Natura lubię od czasu do czasu zjeść coś na mieście. Zawsze jednak, gdy wybieram się na jakąś sympatyczną kolacyjkę mam spory problem przy wyborze miejsca. Jestem bowiem klientem wybrednym – mięsa nie jadam (tak, ryba i kurczak to też mięso), w dodatku nie palę i raczej nie jestem skromny do wydawania ogromnych sum pieniędzy na miseczkę ugotowanych warzyw w drogiej restauracji. Wiem jednak, że gdybym żył chociażby w Stanach Zjednoczonych lub od biedy w Anglii moje życie byłoby prostsze. Tam bowiem mógłbym używać Urbanspoon.

Urbanspoon to nic innego jak strona internetowa i aplikacja, która pełni rolę przewodnika kulinarnego po większych miastach Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii. Piszę o tym, ponieważ aplikacja taka to spełnienie marzeń każdego pasibrzucha.To nie tylko baza restauracji i barów, ale także miejsce, gdzie klienci mogą wymieniać się opiniami na temat jedzenia oraz oceniać poszczególne miejsca. Nie muszę chyba mówić jak bardzo przydaje się taki program, gdy trafiamy do zupełnie obcego miasta?

urbanspoon-android

Oprócz możliwości wyszukania restauracji względem naszego położenia czy gustu mamy też opcję polecenia knajpy znajomym, jej oceny czy napisania obszerniejszej recenzji. Funkcjonalność ta na pewno ucieszy właścicieli iPhone‘a BlackBerry, a teraz także i właścicieli telefonów z Androidem. Co dziwne, program nie ma wersji na Symbiana, ale winić można za to tylko i wyłącznie Apple-centrycznych, podłych Amerykanów. Abstrahując już od platform systemowych, mam nadzieję, że program i strona WWW podobnej jakości pojawi się w naszym kraju. Jest tu bardzo potrzebny :)

Źródło: intomobile.com

Foto:

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,Napisz komentarz