Symbian^3 – odsłaniamy rąbek tajemnicy

pon, lut 15, 2010

news

Symbian^3 – odsłaniamy rąbek tajemnicy

Symbian^3 będzie instalowany i dostępny w nowych modelach telefonów od drugiej połowy tego roku. Nowa odsłona systemu to przede wszystkim łatwiejszy i bardziej intuicyjny interface przygotowywany głównie z myślą o telefonach dotykowych.  Ale nie tylko – Symbian będzie systemem dla prawdziwych urządzeń hi-end. Cokolwiek to znaczy ;-)

Oto najważniejsze cechy nowej odsłony Symbiana:

  • Wsparcie technologi HDMI – nasz telefon z wersją ^3 będzie można podłączyć do telewizora i oglądać filmy  HD w rozdzielczości 1800p bez odtwarzacza Blu-ray. Nieźle.
  • Zintegrowanie radia ze sklepem internetowym – dzięki temu będzie można zakupić piosenkę lecącą właśnie w radio. To akurat nic zaskakującego – kolejny pretekst, żeby wydać kilka dolarów.
  • Lepszy multitasking. Hmmm, lepszy od tego który jest w obecnych wersjach? Ciekawe …. :) Zajrzyjcie tutaj, jeśli wątpicie w potęgę Symbianowego multitskingu :)
  • Szybsza obsługa grafik 2D i 3D, oczywiście  zgodnych ze standardem Open GL ES. Brzmi pięknie, ciekawe jak wyjdzie w praktyce.
  • Lepsza architektura sieci gotowa do obsługi sieci 4G. Yeah, whatever… ;)
  • Reszta zapowiedzi dotyczy obsługi aplikacji jednym dotknięciem (one-tap) i lepszą organizację głównego ekranu (łatwiejsza i szybsza obsługa widgetów oraz stron i kart – przełączanie między aplikacjami).

Wyliczanka ta, jak widzicie wygląda całkiem fajnie. Nie żebym od razu piał z zachwytu, bo na to przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać, ale zapowiedź jest naprawdę imponująca. Poniżej film, który wszystko to zobrazuje.

YouTube Preview Image

Źródło: Allaboutsymbian

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz