Darmowe aplikacje mobilne – gdzie najlepiej?

śr, lut 24, 2010

news

Darmowe aplikacje mobilne – gdzie najlepiej?

Firma Distimo przedstawiła dziś wyniki bardzo ciekawych badań dotyczących amerykańskiego rynku aplikacji mobilnych. Dowiemy się z nich między innymi tego, które z producenckich sklepów on-line zawierają największą ilość darmowych programów. Rezultat badań jest naprawdę ciekawy – tym razem, dla odmiany Apple i jego AppStore nie są na czele tej stawki. No, a przynajmniej nie wszędzie :)Najważniejsze badanie dotyczyło procentowej ilości darmowych i płatnych aplikacji jakie znajdują się w sklepach dużych producentów. Pod lupę wzięto zatem Apple, BlackBerry, Google i Androida, Nokię, Palm i Windows Mobile. Tutaj małe zaskoczenie, bo najwięcej darmowych aplikacji (aż 57% całości) znajduje się na Android Market. Oczywiście, moje zaskoczenie wynika raczej z polsko-centrycznego punktu widzenia, bo u nas w kraju Android nie zajmuje należnej pozycji na rynku. Najmniej darmowych programów znajdziemy na Ovi, bo tylko 15% ze znajdujących się tam aplikacji można ściągać za free. Oto jak wygląda reszta stawki:

W następnych aspektach tego badania, już bezapelacyjnie rządzi Apple. Jeśli chodzi o wzrost, czyli o ilość dodawanych, nowych aplikacji to wygrywa oczywiście AppStore. Podobnie jest w przypadku ogólnej ilości aplikacji w danych sklepach. Najmniejszy natomiast wybór mają użytkownicy Windows Mobile, co mnie osobiście na przykład dziwi :) Rzućcie okiem:

Jeśli chcecie poznać dokładne wyniki badań, zapraszam na stronę Distimo. Ciekawe jak wyglądałyby wyniki badań uwzględniające polskie (polskojęzyczne?) aplikacje. Jak myślicie: Ovi czy Apple byłoby na czele? :-)

Źródło, foto: Distimo

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Artykuły tematyczne » Archiwum bloga » Nowy telefon. Programy jakie warto zainstalować Mówi:

    [...] VOiP. Będąc w zasięgu sieci będziesz mógł gadać bez żadnych limitów. Jeśli uważasz, że aplikacje mobilne są za drogie, to darmowe programy na telefon nie są wcale rzadkością w sieci. Wystarczy dobrze [...]

Napisz komentarz