Bolt 1.7 – przeglądarka skazana na porażkę? Nie sądze!

wt, lut 16, 2010

artykuł

Bolt 1.7 – przeglądarka skazana na porażkę? Nie sądze!

Muszę się przyznać, że jestem podłym ignorantem jeśli chodzi o mobilne przeglądarki internetowe. W zasadzie korzystam tylko i wyłącznie z Opery, w dodatku w dwóch wersjach :) – jednej stabilnej i drugiej, nowszej w wersji beta. W zasadzie nie zastanawiałem się nigdy nad zamianą aplikacji, ale ostatnio postanowiłem sprawdzić konkurenta Opery – mobilną przeglądarkę Bolt. To dobra okazja, szczególnie z powodu wyjścia wersji 1.7 tej amerykańskiej aplikacji.

Jeśli chcecie sobie zainstalować Bolt‘a to polecam zrobić to bezpośrednio przez telefon komórkowy, a nie poprzez PC – strona producenta jest moim zdaniem trochę zbyt mało ogarnięta. Na próżno na przykład szukać na niej listy systemów/urządzeń na których aplikacja działa. W dodatku żaden z plików jakie ściągnąłem na komputer nie chciał mi działać na telefonie. Ale to drobnostka ;) bo program ten działa podobno na znakomitej większości telefonów obsługujących Java, więc nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu z jego uruchomieniem.

Jak się okazuje, Bolt to naprawdę dobry program! Ma wiele zalet, a także wiele funkcji, których nie posiadają konkurenci (np. Opera). Zacznę jednak od tego, co konkurencyjne produkty mają ze sobą wspólnego. Mamy więc oczywiście historię przeglądania, ulubione zakładki, a także całkiem dużo opcji służących do personalizowania programu. Dodatkowo, możemy ustalić jakość pokazywanych grafik, włączyć/wyłączyć obsługę protokołu HTTPS, ustalić język (angielski, hiszpański i rosyjski), oraz wybrać sobie layout – desktopowy lub mobilny. Jest też funkcja, która bardzo mi się podoba – wyświetlaną stronę możemy obejrzeć zarówno w pionowym widoku jak i poziomym! Ta opcja sprawi wiele radości użytkownikom telefonów z tradycyjną obudową block. W przeglądarce możemy także oglądać video, co spodoba się fanom YouTube – w Opera Mini to raczej nie możliwe, a dzięki Bolt filmy będzie mógł obejrzeć nawet ktoś ze starszym typem telefon. Oczywiście pod warunkiem połączenia z internetem :).

Jak widać Bolt wygląda na tle Opery bardzo dobrze. Jest porównywalnie szybki, ale obawiam się, że może być trochę droższy w użytkowaniu. Oto jakie nowości zawiera najnowsza (1.7) wersja tej przeglądarki:

  • Widgety! Tak, jest – Bolt obsługuje małe aplikacje pisane specjalnie pod kątem tego programu. Wciąż wersja beta, ale to już coś!
  • Integracja z Twitterem. So what? :P
  • Klawiszowe skróty do zoomu przeglądanej treści.
  • Klient do ściągania kilku plików jednocześnie, a także możliwość pauzowania downloadu.

Reasumując: Bolt to bardzo dobra i nowoczesna przeglądarka stron internetowych. Ma wiele ciekawych udogodnień znanych z wersji komputerowych przeglądarek, a co najważniejsze: to jedyna mobilna aplikacjaa dostępna na większość telefonów za pomocą której można przeglądać pliki wideo na YouTube czy innych tego typu portalach. Za to należy się piątka z plusem! Hi five!:)

Źródło: boltbrowser.com

Foto:  pcmag.com

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Bolt 1.7 – przeglądarka skazana na porażkę? Nie sądze! « Mobilny Internet Mówi:

    [...] Źródło [...]

Napisz komentarz