Pierwsza pomoc na komórce

czw, sty 7, 2010

news

Pierwsza pomoc na komórce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to święto, które na stałe wpisało się już w kalendarz dużych imprez kulturalnych. O ile właśnie walory kulturalne bywają często wątpliwe, o tyle sama idea i wykonanie Orkiestry Owsiaka jest jak najbardziej godna pochwały. Co roku przypomina nam nie tylko o tym, że trzeba pomyśleć o innych, ale także zwraca uwagę na to, że wrzucenie dyszki do puszki nie zwalnia nas z obowiązku np. edukacji odnośnie ratowania życia. WOŚP razem z siecią Plus przygotowały specjalną aplikację, która może komuś uratować życie. Na szczęście, nie musisz być abonentem Plusa, żeby pobrać ten program.Żeby ściągnąć na swój telefon Pierwszą Pomoc nie trzeba się specjalnie starać. Oto sposoby zdobycia aplikacji:

 • Drogą łącząca przyjemne z pożytecznym: trzeba pojawić się na jednym z koncertów finałowych WOŚP w jednym z siedmiu miast. Przy okazji warto mieć ze sobą telefon z włączoną komunikacją Bluetooth, aby otrzymać program bezpośrednio na swoją komórkę. Oto w jakich miastach i w jakich miejscach można dostać Pierwszą Pomoc: Warszawa (impreza pod Pałacem Kultury, a także w studio TVP2 na Woronicza), Łódź (Gimnazjum nr 44 oraz siedziba Angory przy Piotrkowskiej 94), Kraków (Rynek Główny),  Wrocław (Park Wodny na ul. Borowskiej), Poznań (Centrum Kultury Zamek), Gdańsk (Długi targ), Gdynia (ciężko przechodzi mi to przez klawiaturę, ale muszę to napisać … Ognisko Związku Młodzieży Chrześcijańskiej “Polska YMCA” ;-) .
 • Droga “na leniucha” – wystarczy wysłać darmowego SMS o treści “Pomoc” na numer 8045. W zamian dostaniemy linka do strony WAP z której można ściągnąć to co trzeba. Jeśli nie ufasz SMS, możesz aplikację pobrać manualnie ze strony www.plus.pl lub wap.plus.pl.

plus_pierwsza_pomoc

Co znajdziemy w programie? To krótki, aczkolwiek treściwy poradnik z udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie niezbędną do ratowania czynności opatrzone są małą, chociaż czytelną grafiką i zrozumiałym opisem. Program bardzo na temat, jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie ze swoją wiedzą ratowniczą. Nie ma jednak co się łudzić: nawet najlepsza aplikacja nie nauczy nas ratowania życia podczas wypadku – dlatego wciąż najlepszym tego sposobem jest porządny kurs pierwszej pomocy!

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,6 Komentarze do tego artykułu

 1. Kamil Janiszewski Mówi:

  Wysłałem SMSa, dostałem zwrotnego, ale po kliknięciu w przeglądarce widzę: “Błąd, nieznany numer telefonu”

 2. Marzena Mówi:

  ja tam wysłałam i mam, aplikacja jest naprawdę godna polecenia, super sprawa

 3. Paweł Mówi:

  Prawdopodobnie chodzi o konfiguracje telefonu – na stronie plusa jest skromna lista urzadzen na ktore program powinien działać.

 4. Jocelyn Mówi:

  Telesnfd postih, keď nie je konovmbianfd s mente1lnym, teoretickfd je riešenfd integrovanfdm vzdele1vanedm. aj keď skutočnosť je celkom ine1 – školy nie sfa prispf4sobene9 na prijatie študenta s telesnfdm postihnutedm. Jedna sa o bezbarie9rovosť, pomoc pri zakladanfdch fakonoch a podobne9. Tak me1te možnosť navštevovať špecie1lnu školuPre telesne postihnutfdch žiakov sa zriaďuje ze1kladne1 škola pre telesne postihnutfdch, stredne9 odborne9 učilište pre telesne postihnutfa mle1dež, gymne1zium pre telesne postihnutfa mle1dež, stredne1 odborne1 škola pre telesne postihnutfa mle1dež. Tieto školy sa zriaďujfa tiež pri domove socie1lnych služieb pre deti.zdroj: internet

 5. quantitative amount Mówi:

  As Charlie Sheen says, this article is “WINNING!”

 6. car insurance tempe Mówi:

  Good to see a talent at work. I can’t match that.

Napisz komentarz