Facebook królem mobilnego internetu

wt, sty 26, 2010

news

Facebook królem mobilnego internetu

Wydawany niezbyt regularnie  raport o stanie mobilnej sieci potwierdza to, co wielu internautów zna z autopsji: Facebook to najbardziej popularny serwis społecznościowy odwiedzany za pomocą telefonów komórkowych na świecie. Jednak tuż za królem rośnie potężna konkurencja: Twitter, który w 2009 roku uzyskał największy wzrost odwiedzalności, bo aż 2800%!

Na świecie wciąż istnieją tendencje wzrostowe jeśli chodzi o użytkowników internetu w komórkach, co nikogo nie powinno dziwić. W grudniu 2009 roku Opera Mini miała ponad 46 milionów unique users, a to oznacza wzrost o 159% z analogicznym okresem rok temu. Jak widać mobilny internet nie zna takiego pojęcia jak “kryzys” :).

state

Nasz piękny, aczkolwiek mroźny ostatnio kraj, znajduje się na jedenastym miejscu jeśli chodzi o ilość mobilnych internautów i ich aktywność. Z pierwszej dziesiątki wyrzucili nas obywatele Nigerii, a my po raz pierwszy (!) znajdujemy się poza ścisłą światową czołówką. Według danych na sierpień (nie ma na razie nowszych) przeciętny polski użytkownik obejrzał w swojej komórce 174 strony internetowe, co uważam za całkiem niezły wynik.

Jak widać, nasi rodacy są całkiem dobrze zaznajomieni z nowinkami technicznymi (bo na razie do takich kategorii można zaliczać internet w komórce) i lepiej znają mobilny internet niż obywatele innych europejskich miast. W zasadzie, to możemy być z siebie chyba dumni :-).

Źródło: Opera

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , ,Napisz komentarz