Czy mobilFON wyciśnie z WiFi wszystkie soki?

czw, sty 28, 2010

news

Czy mobilFON wyciśnie z WiFi wszystkie soki?

Jeśli masz telefon z WiFi i ciągle narzekasz na to, że Twoje połączenia są wciąż za drogie to pojawiła się dla Ciebie ciekawa alternatywa wobec tradycyjnych operatorów sieci komórkowych. Firma Multimedia uruchomiła właśnie usługę mobiFON, której główną zaletą jest korzystanie właśnie z możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych poprzez WiFi.

mobiFOn działał będzie na dwóch płaszczyznach:  sieci WiFi oraz tradycyjnej sieci GSM. W chwili gdy abonent będzie w zasięgu bezprzewodowej sieci WiFi, wszelkie rozmowy (także zagraniczne) będą obsługiwane właśnie przez nią. To oznacza, że wychodzące rozmowy do osoby z zainstalowanym oprogramowaniem i przydzielonym numerem mobiFON będą kosztowały okrągłe 0 (słownie: zero) groszy.

mobifon

W przypadku, gdy wyjdziemy z zasięgu działania WiFi, system przełączy nas automatycznie do sieci w której mamy kartę SIM. Stanie się tak także w trakcie rozmowy, bez jej zakończenia czy innych utrudnień. Minuta połączeń na numery stacjonarne to 10 groszy, a do innych sieci komórkowych 29 groszy (do Play i Cyfrowy Polsat) 68 groszy. Aktywacja kosztuje 99 złotych, a abonament 14 złotych.

Oferta ta na pewno nie jest rewelacyjna, a dla kogoś kto i tak korzysta ze Skype, nawet nie zainteresuje. Może to być natomiast dobre rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Oczywiście, pod warunkiem, że mają one siedzibę w Warszawie, Gdyni, Olsztynie czy Gorzowie Wielkopolskim, bo na razie tylko tam usługa jest aktywna… Wszystko więc przemawia za tym, że pomysł ten nie zrobi na rynku rewolucji.

Źródło: multimedia

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,1 Komentarze do tego artykułu

  1. pinio Mówi:

    Niestety ale np. po ściągnięciu mobilFON.sis na nokie 5800 XpressMusic i następnie próbie instalacji wyskakuje że aplikacja nie jest kompatybilna z telefonem i mimo kontynuacji jest błąd certyfikatu.

    Znowu na stronie multimedii jest słabo wszystko opisane a odnośniki nie działają jak np. do instrukcji obsługi mobilFON gdzie dopiero sam znalazłem w sieci dobry odnośnik:

    http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/500a7170c516e135d4aefadeb742b908

    Ogónie słabe przygotowanie ze strony Multimedia Polska :(

Napisz komentarz