Make my day punk – Skype na Symbiana!

wt, gru 15, 2009

news

Make my day punk – Skype na Symbiana!

Nareszcie wszyscy Symbianowcy mogą czuć się w pełni szczęśliwi. Skype udostępnił wreszcie swoją aplikację na ten komórkowy OeS. Na razie to tylko beta i nie ma chyba sensu spodziewać się zbyt wiele, ale przynajmniej jest nadzieja, że wkrótce pojawi się ostateczna wersja tego najpopularniejszego klienta VoIP. Co Was czeka po ściągnięciu bety?

To przede wszystkim pełna funkcjonalność komputerowego Skype. Za pomocą klienta na Symbiana mamy więc możliwość:

  • połączeń Skype – Skype
  • czatowania między użytkownikami (IM)
  • możliwość połączeń poza sieć Skype, po wykupieniu dostępu
  • przesyłania plików za pomocą klienta

Niestety, program działa nie na wszystkich modelach z Symbianem, a konkretnie ograniczony jest do tych z S60 i Feature Pack 1/2. Jak wygląda korzystanie z aplikacji w praktyce? Całkiem nieźle – Wifi działa bez zarzutu, nie ma problemu z telefonowaniem na telefony stacjonarne. W porównaniu z połączeniem “normalnym” VoIP wypada bardzo dobrze, a jakość rozmowy jest dobra. Skype niestety (a może stety?) nie łączy swojej listy kontaktów z tymi w pamięci telefonu. Byłoby to naprawdę ciekawe rozwiązanie i być może twórcy jeszcze do niego powrócą.

skype-sign-in

Nie ma najmniejszego sensu rozpisywać się nad tym programem, bo każdy go doskonale zna. Jego popularność wśród użytkowników smartfonów na pewno będzie się zwiększać wraz ze wzrostem sprzedaży tego typu sprzętów, a to oznacza dla nas jedno. Darmowe rozmowy, chociaż nie zawsze i wszędzie…

Źródło: Allaboutsymbian

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,Napisz komentarz