Tramwaj w komórce

pon, sie 24, 2009

news

Tramwaj w komórce

Znalazłem w sieci coś, co sprawiło, że uśmiech zagościł na mym obliczu. Wbrew pozorom, nie jest to porno, ale strona i aplikacja Mmpk.info – czyli mobilne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w ponad 17 miastach!!!

O przydatności tego typu programów nie będę się wypowiadał, bo część z Was zna chyba ten ból, gdy chce sprawdzić rozkład jazdy, a ten jest zniszczony przez lokalnych przygłupów. Mmpk.info jest programem łatwym w obsłudze, a co najważniejsze, jego baza jest aktualna, więc może być pełnowartościowych zastępstwem tradycyjnych rozkładów.

Aby zacząć z niego skorzystać wystarczy za pomocą swojego telefonu wejść na stronę Mmpk.info i ściągnąć jedną z wersji aplikacji. Jedną jest wersją na wszystkie rozkłady jazdy danego miasta, a druga wersją z wybranymi liniami. Później wybieramy wersję aplikacji – Pro i LightmmpkPo wybraniu opcji, program ściągnie się nam na telefon. I to w zasadzie wszystko, można już korzystać  jego wielu funkcji. Oto najważniejsze składniki programu:

 • Całościowy rozkład na linie tramwajowe i autobusowe (i chyba trolejbusowe też :)
 • Rozkłady jazdy konkretnego przystanku
 • Wyświetlanie jednego, wybranego rozkładu jazdy z wybranego przystanku
 • Wyszukiwanie połączeń między wybranymi przystankami

Program działa na większości modelów telefonów obsługujących Java. Programu oczywiście, ściągać nie musicie, możecie skorzystać przecież z wyszukiwarki jaka znajduje się na mobilnej stronie. Jedynym chyba zastrzeżeń jest brak auto uzupełniania. Za to program to coś naprawdę fajnego :-) Jeśli aktualizacje będą częste to będzie naprawdę bardzo dobrze!

Foto: gradient

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,1 Komentarze do tego artykułu

 1. milof Mówi:

  ostatnio trafiłem na tą stronkę właśnie z googla i działa całkiem sprawnie.
  Jedyne czego brakuje mi do szczęścia to wersja na iPhone…

1 Trackbacki dla tego artykułu

 1. Mobilna jazda | JestemMobilny.pl Mówi:

  [...] czas temu pisałem o bardzo sympatycznej aplikacji Mmpk. To mobilny rozkład jazy kilkunastu miast w Polsce. Rzecz działa zarówno on-line jak i bez [...]

Napisz komentarz