mWykop. Wykopać czy zakopać?

sob, sie 15, 2009

artykuł

mWykop. Wykopać czy zakopać?

Przyznam się bez bicia, że jestem fanem Wykopu. Mimo tego, że część osób które tam codziennie zaglądają to tropiący wszędzie podstęp paranoicy, a ich komentarze przyprawiają o ból głowy. Cóż, taki jest urok Internetu! Na Wykopie jestem praktycznie codziennie, ale ponieważ ostatnio wiele podróżuje postanowiłem sprawdzić jak wygląda ten serwis w wersji komórkowej.

Po pierwsze, znalezienie mWykopu w Google na komórkach jest bardzo proste i nie sprawia żadnych problemów. Gdy już wejdziemy na stronę, witają nas dwa rozsuwane menu do wyboru (opcje pokazywania: wszystkie wykopy i najnowsze wykopy). Ułatwia to w sposób znaczny nasze surfowanie.

Pod uproszczonym menu mamy listę wykopów z liczbą oddanych na nie głosów. Niestety, nie ma oznaczenia co do tego, w jakiej formie jest informacja. Na przykład mnie nie interesują duże grafiki czy filmy, więc o zawartości dodanego wykopu muszę się domyślać, lub po prostu na niego wejść. W ten sposób tracę zarówno czas jak i ważne kilobajty. Warto o tym pomyśleć!

mwykop

Załóżmy jednak, że interesuje mnie filmik. I tu nie miłe zaskoczenie. Link prowadzi nie do podstrony Wykopu, ale do amerykańskiego serwisu Live Leak, w dodatku w wersji przeznaczonej dla komputerów, a nie do komórek. Czyli tzw. FAIL. Dodatkowe kilobajty danych znikają z konta :-) Filmy umieszczone na Youtube prowadzą do uszczuplonej wersji strony, ale co z tego skoro w chwili klikania na link nie wiemy gdzie on prowadzi?

Co z komentarzami? :) Można je przeglądać, ale nie możemy ich “plusować” czy “minusować”, ale UWAGA! Możemy komentować! :-)))) Czyli dobra nowina dla sieciowych fanów bezsensownych dyskusji o wyższości Star Wars nad Star Trek itp.  ;-)

Wyszukiwarka na serwisie działa gorzej niż ta na stronie WWW, co jest dla mnie sporym szokiem. Nie spodziewałem się, że tak skopany silnik jak ten z Wykopu może być gorszy. A jednak! Wpisałem jedno zapytanie: na stronie internetowej wyrzuciło mi 6 znalezionych Wykopów, a na stronie komórkowej … 1 i to w dodatku ten najstarszy! Czyli słabo!

Co z głównymi możliwościami serwisu? Tu spotyka mnie spory zawód – Wykop można przeglądać i dodawać komentarze, ale niestety, nie możemy dodawać własnych linków, ani wykopywać czy zakopywać!

Największy chyba plus mobilnej wersji: brak reklam i wykopów sponsorowanych!

Jak widać użyteczność tej strony jest dosyć średnia. Jest wprawdzie lekka i schludna, ale skoro nie można wykopywać to dla samej możliwości dodawania komentarzy nie warto się logować. Mimo wszystko, pewnie co jakiś czas będę tu zaglądał. Szczególnie gdy nie będę miał naprawdę żadnych możliwości dostępu do sieci oprócz telefonu. W skali ocen szkolnych: 3 z plusem!

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , ,Napisz komentarz