Marzeń o darmowej sieci ciąg dalszy…

czw, sie 20, 2009

news

Marzeń o darmowej sieci ciąg dalszy…

Wczoraj pisałem trochę o tym, że Urząd Komunikacji Elektronicznej obiecuje wyciągnąć Polskę z cyfrowego trzeciego świata i nadać naszemu życiu w tym kraju nowy sens. Wszystko to dzięki bezpłatnemu dostępowi do mobilnego Internetu. Dziś wiemy już nieco więcej na ten temat.

Dziennik Internautów, który wziął na spytki Urząd pisze o kilku ważnych szczegółach. Na przykład o tym, że zwycięzca przetargu na obsługę tych częstotliwości sieci będzie miał obowiązek przeznaczyć część (minimum 20%) pojemności na serwowanie darmowych usług, nieoznaczonej grupie odbiorców. Co najważniejsze, czas jednej takiej wolnej (oby nie powolnej) sesji trwać miałby maksimum 60 minut.

net

Prawdopodobnie jednak ceną za darmową sieć będą reklamy, których naoglądamy się jak nigdy w życiu. To taki haczyk – operatorzy nie będą mogli pobierać opłat od klienta za przeglądanie sieci, ani nie będą mogli uzależniać dostępu do usługi od posiadania specjalnej karty SIM czy urządzenia, za które trzeba by było zapłacić.Czyli dosypią nam marketingowo.

Reasumując: sieć będzie darmowa, ale raczej bardzo wolna, a w dodatku zapchana reklamami. W dalszym jednak ciągu będzie super narzędziem do sprawdzenia poczty e-mail czy  rozkładu jazdy PKP (to akurat łatwizna, po ostatnich cięciach całych rozkład mieści się w 10 KB pliku … ;).

Źródło: di.com.pl

Foto: coniferine,elessar_x

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , ,Napisz komentarz