Jak manna z nieba…

śr, sie 19, 2009

news

Jak manna z nieba…

Urząd Komunikacji Elektronicznej, czyli instytucja, która zawsze chce dobrze ogłosiła przetarg o częstotliwość na mobilny, szerokopasmowy Internet, który miałby działać na terenie całej Polski. To oznacza, że prawdopodobnie już niedługo będzie można korzystać z Internetu w swojej komórce całkiem za darmo. Gdzie jest haczyk?Tego jeszcze nie wiem. Wiadomo na pewno, że dostawca takiego Internetu musi zobowiązać się, że urządzeniem końcowym transmisji będzie sprzęt przystosowany do odbioru i wysyłania danych w systemie GSM lub UMTS. W praktyce oznacza to chyba każdego właściciela telefonu komórkowego.

mobilny-internet

Jedyny fakt który może sprowadzić marzycieli na ziemię, to ten, że mobilny Internet nie będzie zbyt szybki. Początkowo nie będzie wolniejszy niż 128 KB, ale też nie szybszy niż 256 KB w ciągu pierwszego roku świadczenia usług darmowej sieci. W ciągu kolejnego roku limity te podwoją się, więc górna granica prędkości wynosić będzie 512 KB. Taka prędkość na pewno pozwoli na swobodne surfowanie po stronach tekstowych czy odbieranie poczty e-mail. Jak dla mnie, to wystarczający powód, żeby z niecierpliwością czekać na jakieś konkretne wiadomości w tym temacie.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Foto: svilen001,step85

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. Marzeń o darmowej sieci ciąg dalszy… | JestemMobilny.pl Mówi:

    [...] pisałem trochę o tym, że Urząd Komunikacji Elektronicznej obiecuje wyciągnąć Polskę z cyfrowego trzeciego świata i nadać naszemu życiu w tym kraju nowy [...]

Napisz komentarz