Rynek aplikacji mobilnych tak wielki jak Internet?

wt, lip 21, 2009

news

Rynek aplikacji mobilnych tak wielki jak Internet?

Podobno, już niedługo, teza zawarta w tytule stanie się faktem. Już teraz ilość programów stworzonych na potrzeby telefonów komórkowych sięga 100 tysięcy. W ciągu dziesięciu następnych lat rynek ten  rozwijać się będzie w jeszcze szybszym tempie. Wkrótce aplikacje mobilne mają stać się tak popularne jak strony internetowe. Podobno :)Do stawiania takich śmiałych tez ośmielił wynik sklepu App Store – w ciągu roku ściągnięto z niego aż 1,5 miliarda aplikacji. Taki wynik zaskoczył nawet ludzi z Apple. Jednak dobra koniunktura nie potrwa długo, a wielu deweloperów prawdopodobnie przestanie istnieć – przez zbytnie rozdrobnienie i wielkość rynku.

W przyszłości programy mają być bardziej spersonalizowane i co, oczywiste lepiej zintegrowane z siecią. To oznacza, że za dziesięć lat do aplikacji Jan Kowalski na telefonie Jana Kowalskiego będzie można instalować sobie dziesiątki fajnych widgetów i dodatków, dzięki czemu każdy taki program będzie prawdziwym unikatem na skalę światową. Będą też dużo bardziej praktyczne niż iFart czy iBeer – tego typu program będą już raczej marginesem w rodzinie aplikacji mobilnych.

Wszystkie te rewelacje znamy dzięki ludziom z GetJar którzy w ten właśnie sposób widzą przyszłość rynku aplikacji. Trochę ciężko jest mi to sobie wyobrazić, ale nie będę nic już pisał – żebym za dziesięć lat nie musiał wszystkiego odszczekać :-)

Źródło: news.bbc.co.uk

Foto: mrceviz

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , ,Napisz komentarz