Prowadisz? Nie używaj komórki!

czw, lip 9, 2009

news

Prowadisz? Nie używaj komórki!

Powyższe stwierdzenie to oczywiście okropny banał. Można godzinami rozmawiać o tym, jak niepoważni są ludzie, którzy kierując autem używają komórki. Można, tylko, że to wszystko jest za mało. Chyba wszyscy zgadzamy się z tym, że pijani kierowcy to potencjalni mordercy? Jednak dużo trudniej przyznać, że ludzie którzy “za kółkiem” gadają, albo wysyłają SMS-y to ten sam typ człowieka, który po kilku piwach wsiada do auta.

Chodzi w zasadzie tylko o jedno – żeby szanować życie innych, jeśli nie szanujemy swojego. Jedziesz? Nie gadaj przez telefon, bo Twoja uwaga jest skupiona na czymś innym niż powinna. Trzymaj ręce na kierownicy, a nie na telefonie!Po co piszę takie banały? Otóż natchnął mnie do tego ten filmik.

Daleki jestem od żałosnego tonu w jakim zrobione jest to nagranie, nie mniej jednak porusza on bardzo istotny temat. W dodatku jestem przekonany, że takich spraw nie można lekceważyć i przy każdej nadarzającej się sytuacji  należy o tym przypominać. Każdy kierowca powinien mieć świadomość tego, że rozmawiając przez komórkę podczas jazdy jest tak samo groźny jak pijany kierowca.

Źródło: textually.org

Foto: guitargoa

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , ,Napisz komentarz