Ogarnij się – Ad24 Ci pomoże

pon, lip 27, 2009

news

Ogarnij się – Ad24 Ci pomoże

Kolejny ciekawy portal, bardzo przydatny dla użytkowników Internetu w komórkach. Nazywa się Ad24.pl i jest to serwis oparty o lokalizację. Można z niego korzystać zarówno z komputera jak i z komórki. Kolejny przykład na to, jak szybko rozwija się rynek aplikacji opartych o geolokalizację.Ad24.pl korzysta z map Google, na których nałożone są różnego rodzaju obiekty. W większości są to obiekty związane z kulturą – kina, teatry, muzea ale znajdują się też miejsca dużo bardziej praktyczne. Na przykład stacje paliw, sklepy czy restauracje.

Aby skorzystać z wiedzy zawartej w portalu wystarczy wejść na mobilną stronę Ad24 , wpisać miasto i ulicę lub współrzędne z GPS. Następnie zawęzić pole poszukiwań do odpowiedniej odległości w kilometrach i przejrzeć wyniki. A tych jest całkiem sporo, co mnie pozytywnie zaskoczyło.

ad24

Co zrobić aby dodać swoją lokalizację? Wystarczy znać jej dokładny adres, lub zaznaczyć go na mapce (w wersji mobilnej nie dostępna – chyba, że przeglądamy stronę w wersji HTML). Później opisać i dodać do jednej z wielu kategorii (bardzo dobrze oznaczone). Później możemy dodawać zdjęcia i inne szczegóły. Wpis jest darmowy, tylko trzeba się wcześniej zarejestrować.

Ogólnie, bardzo fajna strona, szkoda tylko, że jej mobilna wersja jest ograniczona do samej wyszukiwarki. Dla kogoś z lepszy telefonem nie jest to oczywiście żaden problem. Jednym słowem, stronka funkcjonalna i bardzo przydatna. Co najważniejsze, bardzo łatwa i prosta w obsłudze przez telefon komórkowy – żeby znaleźć to czego szukamy wystarczy wykonać dosłownie 2 kroki- wpisać miasto i ulicę oraz określić promień w jakim strona wyszuka potrzebne nam lokalizacje.

Źródło: www.ad24.pl
Foto: ilco

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , ,Napisz komentarz