Microsoft ma swój sklep z aplikacjami

wt, lip 28, 2009

news

Microsoft ma swój sklep z aplikacjami

A raczej mieć będzie, bo sklep Marketplace for Mobile jeszcze nie działa. Na razie ogłoszono, że wszyscy chętni deweloperzy mogą zgłaszać swoje programy do krajowych oddziałów firmy Microsoft. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają na swojej komórce Windows Mobile. Na reszcie, większość aplikacji będzie można znaleźć w jednym miejscu.Jak wygląda proces zgłaszania programu? Po wysłaniu swojego programu do Microsoftu trzeba odczekać do 10 dni roboczych na pozytywną lub negatywną odpowiedź. Ta druga będzie podobno bardzo dobrze argumentowana, tak by unikać wszelkich nieporozumień. Zasady mają być bardzo proste, chociaż takie gadanie to zwykły banał ;)

Aplikacje będzie można ściągać zarówno na komputer jak i telefon komórkowy. Znając życie Marketplace for Mobile (nie mam pojęcia czy zamierzają posługiwać się tą kretyńską nazwą) będzie miał też odpowiedni program komputerowy, który ułatwi integrację strony www, komputera i telefonu komórkowego.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że Microsoft trochę się spóźnił z wejściem na rynek. App Store sprzedało lub pozwoliło ściągnąć za free już ponad miliard aplikacji. Swoje sklepy mają już Android, Nokia, Palm i BlackBerry, a ostatnio także i LG.

Microsoft ma apetyt na 30 milionów potencjalnych użytkowników z systemem Windows Mobile. Pewnie w dużej mierze uda im się to zadanie wypełnić …

Źródło: www.pcworld.com

Foto: iprole

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz