Telefon z Windowsem XP

wt, cze 2, 2009

news

Telefon z Windowsem XP

Chińska myśl technologiczna powala. To naprawdę potężny naród, a teraz można się o tym przekonać – firma In Technology upchnęła w swoim telefonie komórkowym komputerowy system operacyjny. Ich telefon chodzi na Windows XP! Swoją drogą to niecodzienna droga migracji – ostatnio to raczej systemy z komórek instaluje się na komputerach (Android na netbookach)…

xp_phone
Cóż, rewolucji już to nie wywoła, ale sam fakt jest godny podziwu. Do tej pory wyroby z państwa środka kojarzyły mi się do tej pory z podróbkami znanych europejskich i amerykańskich modeli. A Tutaj taka niespodzianka. xpPhone to połączenie nowoczesnego smartphone‘a i urządzenia MID. Posiada więc w zasadzie wszystko co nowoczesny telefon posiadać powinien – od klawiatury QWERTY aż do modułu WiFi. Urządzenie to jest obsługiwane przez procesor AMD, ma 1 GB pamięci RAM (to więcej niż komputer na którym teraz pisze), a dysk ma pojemność 64 lub 120 GB. Niestety cena nie jest jeszcze znana – szkoda, bo to naprawdę ciekawe urządzenie.

Foto:Dippes

Źródło: telepolis.pl

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , ,2 Komentarze do tego artykułu

  1. Paffnucy Mówi:

    Na obrazku jest zwykły Windows Mobile.. A link podany jako źródło do niczego sensownego nie prowadzi. Może by jakoś konkretniej? Bo taki post to porażka.

  2. Paweł Kański Mówi:

    Na obrazku jest Windows Mobile ze schematem Windows XP z przyczyny takiej iż w anglojęzycznych źródłach brak jest grafik lub video tego telefonu. Chyba, że kolega Pafnucy zna jakieś źródła chińskie i poratuje? BTW: linka do źródła nie ma.

Napisz komentarz