Polacy chętniej korzystają z Internetu w komórkach

pt, cze 5, 2009

news

Polacy chętniej korzystają z Internetu w komórkach

Jak podaje Rzeczpospolita nasi rodacy zaczynają odkrywać Internet w swoich telefonach komórkowych. Liczba użytkowników ciągle rośnie, a operatorzy telefonii komórkowych nie oszczędzają i chętnie obniżają ceny za te usługi. Wszystko dlatego, że rynek nie jest jeszcze nasycony, a więc już teraz warto złapać klienta na haczyk…

Najwięksi polscy operatorzy wabią klientów nie tylko na tanie pakiety, ale także na fajne telefony. Od zeszłego roku możemy więc kupić sobie internetowego iPhone‘a a od dziś także telefon HTC z Androidem na pokładzie. Dzięki takim zabiegom rynek w tym roku wzrośnie o 30%, a liczba użytkowników o 25%. Już dziś liczbę osób korzystających z Internetu w komórce szacuje się na kilka milionów.

To jak wiemy pokazuje duże perspektywy nie tylko dla operatorów. Zwykły Kowalski może liczyć na szybką modernizacje infrastruktury i szybsze przejście na standard HSPA+, który umożliwi kilkakrotnie szybszy transfer zarówno dla danych wychodzących jak i przychodzących.

Jak często korzystasz z Internetu w swojej komórce?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Według Rzeczpospolitej całkowity transfer danych w sieci Plus wyniósł w tym roku 2757 terabajtów w porównaniu z 24 terabajtami w 2005 roku!

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: g-point, armandoalves

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,Napisz komentarz