Opera Mobile – czyli turbo Internet

pon, cze 8, 2009

news

Opera Mobile – czyli turbo Internet

Właśnie wyszła Opera Mobile 9.7 – przeglądarka internetowa przeznaczona na smartphone’y z Windows Mobile. Na razie to tylko wersja beta, ale już teraz możemy poczuć przedsmak technologii, które znajdą się na wersji z numerem 10.

Oczywiście na razie nowa Opera nie jest dla wszystkich, zważywszy na ograniczenia sprzętowe, ale można mieć nadzieję, że rozwiązania w niej stosowana wkrótce znajdą się także w innych przeglądarkach. Co więc znajdziemy w najnowszej wersji tej aplikacji?

  • Technologia Turbo – kompresuje ona dane nawet do 80%  dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić, zarówno na transferze jak i na czasie.
  • Silnik Presto 2.2 – szybsze ładowanie się stron i ogólna poprawa szybkości działania całej przeglądarki. Ten sam mechanizm działa na platformie komputerowej i podobno zwiększa prędkość działania do 25%.
  • Widgety! Jeśli pobieramy Operę z sieci dostaniemy już domyślnie zainstalowane widgety, min. Twitter i Google Translator. Niestety w wersji beta są jeszcze z nimi problemy – niektóre na przykład nie pamiętają wprowadzone wcześniej hasła, albo po prostu się wieszają. Z niewiadomych przyczyn na Samsungu Omnia strasznie, strasznie się mulą.

Generalnie jest dobrze, ale bez orgazmu. Ale to w końcu tylko beta! Za to zapowiedź przyszłych udogodnień całkiem, całkiem. Ja tradycyjnie, czekam na wersję na Symbiana ;) A jeśli ktoś ma ochotę spróbować – zapraszam tutaj.

Źródło: download.cnet.com

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , ,Napisz komentarz