Opera Mini: Google najpopularniejszą wyszukiwarką

pt, cze 26, 2009

news

Opera Mini: Google najpopularniejszą wyszukiwarką

Dzisiaj bardzo analitycznie i wybitnie rankingowo. Tym razem Opera Mini przedstawia światowe statystyki użytkowania. Jak się zaraz przekonacie, internauci komórkowi powielają schematy z sieci komputerowej.Opera Mini w maju miała ponad 25 milionów użytkowników na całym świecie co jest wzrostem aż o 36% w porównaniu do stanu sprzed roku. Jej użytkownicy wygenerowali transfer w wysokości 160 milionów MB.

Jeśli chodzi o wyszukiwarki internetowe, to użytkownicy Opery najbardziej ufają Google, chociaż nie wszędzie. Lokalnie największe powodzenia mają Biadu w Chinach oraz Yandex w Rosji. Natomiast najwięcej użytkowników wyszukiwarek mieszka w Nigerii i Indiach, to oni najczęściej szukają odpowiedzi w algorytmach silników wyszukiwarek.

operamini

Po wizycie w tych egzotycznych rejonach warto przyjrzeć się Polsce. Jakie strony najczęściej odwiedzają nasi rodacy? Nie ma zmiłuj – najlepsza jest wciąż Nasza-Klasa.pl! Dane pochodzą z lutego tego roku.

 1. Nasza-klasa.pl
 2. Google.com
 3. Lajt.onet.pl
 4. Allegro.pl
 5. Wikipedia.org
 6. Fotka.pl (awans z 7)
 7. Wp.pl (spadek z 6)
 8. Youtube.com
 9. Gamejump.com
 10. Sciaga.pl (powrót po dwóch miesiącach banicji)

Źródło: opera.com

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , , , , , , , ,2 Komentarze do tego artykułu

 1. khawro Mówi:

  Dlaczego nasza-klasa nie ma jeszcze wersji mobilnej strony?! Porażka.

 2. Pawel Mówi:

  Moim zdaniem dlatego, ze w wiekszosci opiera sie na zdjeciach – z pewnoscia trudno jest zrobic lajtową wersje mobilna przy takiej ilosci danych

1 Trackbacki dla tego artykułu

 1. Opera Mini: jeszcze szybciej! | JestemMobilny.pl Mówi:

  [...] w naszym pięknym kraju zainstalować część swoich serwerów.Ponieważ jesteśmy dla nich cennym i dużym rynkiem, podobnie jak Ukraina i Rosja, postanowiono wzmocnić ten rejon ich działalności. Postawienie [...]

Napisz komentarz