Mob.pl – spersonalizuje mobilny Internet?

śr, cze 24, 2009

news

Mob.pl – spersonalizuje mobilny Internet?

Wprawdzie Mob.pl działa dopiero w wersji beta, a cała strona jest jeszcze w fazie testów, to jednak warto napisać już teraz kilka słów o tym ciekawym przedsięwzięciu.

Czym jest Mob.pl? Maksymalnie uproszczając: to strona internetowa, dzięki której możesz sam stworzyć swoją stronę mobilną. Pomysł jest bardzo fajny, a sam proces tworzenia wizytówki lub pełnej strony mobilnej jest bardzo prosty. Jak to działa?

  • Po pierwsze, należy się na stronie zalogować. Ponieważ na razie jest to tylko wersja beta, najpierw należy zapisać się poprzez formularz na stronie Mob.pl
  • Gdy już będziemy zarejestrowani możemy próbować stworzyć własną mobilną stronę. Do wyboru mamy dwa typy: albo prosta wizytówkę, albo pełnowartościową stronę, łącznie z obsługą RSS i obsługą fotokodów.
  • Stronę tworzymy w kilku, dosłownie,  krokach. Wybieramy tytuł, opis, tagi, następnie szablon i wpisujemy treść. Adres tak umieszczone strony będzie wyglądał następująco: http://demo.mob.pl/TwojAdres (oczywiście w fazie testów, domyślam się, że ostateczna wersja adresu będzie pozbawiona części demo)
  • Po stworzeniu swojej wizytówki lub strony mamy także dostęp do podstawowych statystyk, czyli liczby odwiedzin.
  • Nasza strona będzie także widoczna w katalogu stron Mob.pl gdzie może być oceniana i komentowana.

mob

Przyznam się, że strona bardzo mi się podoba. Niestety jest pełna błędów i na razie jeszcze nie mogę za bardzo odpicować swojej wizytówki – przeszkadzają mi w tym bugi. Niemniej jednak czekam na finalny produkt i jednocześnie życzę autorom powodzenia!

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , ,Napisz komentarz