Co słychać u Androida?

pt, cze 19, 2009

news

Co słychać u Androida?

No właśnie? Cały czas tylko iPhone to, iPhone tamto. Warto więc zajrzeć za drugą stronę lustra, żeby przekonać się co szykuje jeden z konkurentów Apple, czyli Google i jego OS Android.

Jeszcze tego lata, developerzy zapowiadają kilka nowości dla tego systemu. Oto kilka z nich, prosto od Juliána Moreno:

  • Kyte – mobilna aplikacja dzięki której każdy z użytkowników Androida będzie mógł stać się Maxem Kolonko i na żywo transmitować swoje nagrania. Znakomite narzędzie dla blogerów i wszystkich tych, którym wydaje się że mają coś do powiedzenia reszcie ludzkości :) Taka bardziej up-to-date wersja YouTube.
  • BookDroid – czyli Google Books, czytnik książek. Świetne narzędzie dla wielbicieli literatury w komórce. Program, który pokazujemy ma jedną świetną funkcję: wystarczy zrobić zdjęcie jakiejś książki np. w księgarni, a program sam przekieruje nas do jej wersji cyfrowej z bazy danych Google Books! Za taki bajer, wielki plus!

  • Rummble – kolejna mobilna wersja społecznościówki jako aplikacja na telefon. O co w tym chodzi? Jest to system oparty na geolokalizacji – możemy dzięki niemu poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy w dodatku żyją w naszej okolicy. Oceniając różne miejsca (knajpy, kina, wystawy) Rummble “uczy się” Twojego gustu i proponuje Ci miejsca, które spodobały się znajomym o podobnych upodobaniach.
  • TransDroid – aplikacja, która służy do tłumaczenia i obsługi głosowej telefonu. Tłumaczy także tekst i konwertuje go na dźwięk.

Źródło: mobilecrunch.com

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz