Sony Ericsson czyta z twarzy, a Nokia patentuje kolorowe SMSy.

pt, maj 22, 2009

news

Sony Ericsson czyta z twarzy, a Nokia patentuje kolorowe SMSy.

Sony Ericsson złożył dokumenty na opatentowanie systemu, dzięki któremu Twój telefon będzie rozpoznawał to, w jakim jesteś nastroju. Jak to będzie wyglądało? Komórka zaopatrzona w ten system będzie robiła Ci zdjęcia podczas gdy będziesz słuchał muzyki. Po ich analizie będzie w stanie dopasować mimikę twarzy do konkretnego nastroju i rodzaju muzyki jaki preferujesz. Oznacza to, że program przyporządkuje wygląd Twojej twarzy i ruchy mięśni do muzyki jaką preferujesz gdy jesteś smutny lub wesoły.

Niestety nie wiemy kto wpadł na to, że słuchając muzyki będziemy jednocześnie robić sobie zdjęcia, czy filmować swoją twarz. Projekt ten jak podejrzewam, nie uwzględnia także ludzi którzy noszą swoje telefon, czy ja wiem? Chociażby w kieszeni! Czyje zdjęcie wtedy posłuży do rozpoznawania emocji?

Dla mnie pomysł jest trochę podobny do tego jaki zaoferowała Nokia. Otóż wysyłając SMS-a będziemy mogli wybrać jego kolor – jeśli jesteśmy źli wybierzemy pewnie czerwień, jeśli zadowoleni zieleń. Gdy odbiorca wiadomości ją otrzyma, diody w obudowie telefonu podświetlą się na dany kolor. Jeśli telefon będzie świecił się na czerwono, adresat szybko zrozumie, że prośba o zwrot pożyczonej książki czy pieniędzy nie jest zwykłym przyjacielskim zapytaniem, ale stanowczym żądaniem :) Pomysł dotyczy także rozmów – jeśli dzwoni do ciebie szef, a telefon świeci się na krwisto to będziesz wiedział, że nie warto odbierać.

Źródło: engadgetmobile.com

Foto: engadgetmobile.com, vicbuster

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , ,Napisz komentarz