Korea Północna z Internetem w komórkach

sob, maj 23, 2009

news

Korea Północna z Internetem w komórkach

Korea Północna to chyba jedno z najgorszych miejsc do życia na Ziemi. Zero demokracji, zero swobody. Zamiast tego jeden wielki, komunistyczny beton. Chociaż pewne zmiany tam zachodzą, nie wiemy czy są to zapowiedzi czegoś lepszego czy tylko poluzowanie uprzęży. Niedawno włodarze tego azjatyckiego państwa zezwolili nawet niektórym obywatelem na posiadanie telefonów komórkowych. Trzeba przyznać, że mała to pociecha dla narodu, który umiera z głodu.

Tak więc stało się. Rząd zezwolił nie tylko na posiadanie komórek, ale także na to, aby w tych telefonach przeglądać można było Internet. A to oznacza, że 20 tysięcy szczęśliwych posiadaczy tych aparatów może za ich pomocą oglądać na wyświetlaczach wodza Kim Dzong Illa. Bo o ile się nie mylę, cenzury jeszcze nie znieśli, więc swobodne surfowanie będzie raczej nie możliwe. Smutne to, że technologia nie wszystkim pozwala posmakować owoców demokracji (jaka by ona nie była). Warto o tym czasem pomyśleć.

Źródło: engadget.com

Foto: stroinski

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , ,



1 Komentarze do tego artykułu

  1. Tomek Mówi:

    W sumie nie nowość. Dostali zasłużeni partyjni działacze jako nagroda za służbę dla wodza. Ciekawe jest to że i oni sa na smyczy :)

Napisz komentarz