Facebook zazdrości mobilności Twitterowi?

wt, maj 5, 2009

news

Facebook zazdrości mobilności Twitterowi?

Amerykanie oszaleli na punkcie Twittera! Może u nas w kraju tego nie widać, ale za oceanem “ćwierkanie” stało się naprawdę bardzo, bardzo popularne. Jedyne z czym można to porównać to szał jaki wywołała u nas w kraju Nasza-Klasa. Do Twittera zapisują się wszystkie liczące się gwiazdy – aktorzy, gwiazdy muzyki czy znani prezenterzy, dosłownie KAŻDY musi mieć swoje konto. Wygląda na to, że Facebook trochę zazdrości konkurentom, ponieważ zapragnął chociaż ugryźć kawałek ćwierkającego tortu – w amerykańskiej wersji Facebook można już zamówić obsługę konta za pomocą SMS.

  • Dzięki niej mamy możliwość nie tylko aktualizowania swojego statusu za pomocą mobilnej wersji strony, ale także za pomocą wiadomości SMS. Co nie wątpliwie jest pomysłem “zapożyczonym” z Twittera. Oczywiście, to nie koniec.
  • Jeśli wyrazimy taką chęć, mamy okazję zamówić aktualizację statusów swoich przyjaciół z Facebook. Jeśli któryś z naszych znajomych będzie miał ochotę udać się do ubikacji i napisze o tym na serwisie, my także się o tym dowiemy! Genialne, prawda?
  • Jeśli zechcemy zostawić wpis na tablicy swoich znajomych, to też nie jest już problemem. Nawet nie mając dostępu do sieci w komórce, dodamy swój wpis wysyłając SMS-a o odpowiedniej składni.

Oczywiście, opcje aktualizacji poprzez SMS nie są na razie dostępne dla polskich użytkowników.

Źródło: techcrunch.com

Foto: techcrunch.com, clix

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , ,1 Komentarze do tego artykułu

  1. Kamil Janiszewski Mówi:

    Polskimi odpowiednikami twittera są np http://blip.pl i http://flaker.pl

    Polecam oba.

Napisz komentarz