Co oferuje nam Google na komórki?

czw, maj 21, 2009

artykuł

Co oferuje nam Google na komórki?

Google to potentat na rynku wyszukiwarek internetowych, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak oprócz produktów na komputer, firma ta oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla urządzeń mobilnych, także dla telefonów komórkowych. Co przyda się Tobie? Oto krótki przewodnik po darmowych narzędziach Google.

 • Oczywiście – Google Search.  Zbyt dużo o tym produkcie powiedzieć się nie da – każdy zna wersję komputerową, a ta mobilna niewiele się różni. Wpisujemy hasło i po chwili widzimy wyniki wyszukiwania, stron mobilnych oczywiście. Jedna uwaga: czcionka mogłaby być mniejsza – u mnie na wyświetlaczy Nokiii 6131 wyświetla się półtora wyniku w domyślnej przeglądarce.  Zdecydowanie lepiej rzecz wygląda na Opera Mini. Oprócz domyślnej wyszukiwarki stron mamy także dostęp do opcji wyszukania grafiki – jest bardzo sprawna, wyświetla domyślnie 5 obrazów.
Google na komórki

Google na komórki

 • Gmail na komórki – jedna z bardziej popularnych opcji obsługi poczty internetowej. Wygląd dosyć skromny, bo główny ekran składa się tylko z listy otrzymanych e-maili. Przy pisaniu e-mail dokucza jedno: brak auto uzupełniania adresów, kolejny problem to skąpe opcje wysyłki: mamy co prawda DW i UDW i opcję dokończ później (wersję roboczą) ale nie możemy dodawać załączników (chyba, że przesyłamy dalej list w którym już jest załącznik). W sytuacji gdy nie zawsze wypada wysłać MMS może to być irytujące. Wiadomości wysyłają się z naszym podpisem, tak więc ustawienia z komputera są przeniesione także na wersję mobilną (również używanie wielu kont za pomocą Gmail). W przypadku wiadomości z załącznikami, to niestety nie wszystkie możemy otwierać. Małe pliki graficzne owszem, ale co dziwne w przypadku plików *.JAR jest to już nie możliwe. Dodatkowo, wszystkie e-maile wysłane z komórki opatrzone są adnotacją “Wysłane z mojego urządzenia przenośnego“. Reasumując: komórkowa wersja ma większość opcji komputerowych. Gmail mobilny jest więc bardzo dobrym programem, jeśli chcemy krótko odpowiedzieć na e-mail i przesłać mały plik do odebrania na komputerze lub komórce. Większość użytkowników powinna być usatysfakcjonowana!
 • Google Calendar – cóż, o tym programie nie wiele można powiedzieć. Umożliwia planowanie spotkań i innego rodzaju zdarzeń. Przydatne dla osób z naprawdę napiętym harmonogramem dnia.

 • Google News – dla chcących być bliżej tego co się dzieje na świecie – mobilna wersji popularnego serwisu informacyjnego z kilkoma popularnymi kategoriami (Sci/Tech, World, Sports) niestety wszystko w angielskich wersjach. Dla kogoś uzależnionego od informacji może być przydatne, ale można to robić wpisując w przeglądarkę nazwę jakiegokolwiek polskiego portalu. Na razie więc mało przydatne.
Google news po angielsku

Google news po angielsku

 • Picasa – album zdjęć Online. Możliwość tworzenia swoich kolekcji zdjęć, udostępniania ich znajomym itd, itp. Czyli to co znamy z innych tego typu serwisów.

 • Google Maps – o tym programie pisaliśmy już wcześniej. Bardzo dobra aplikacja! Poczytajcie o nie tutaj.
 • Google Chrom – no właśnie. Chciałoby się poczytać lub zrobić krótki test, ale wersji mobilnej nie ma!
 • YouTube – coś dla osób uzależnionych od dobrodziejstw Internetu :) Na samym wstępie, ostrzeżeni jesteśmy, że wersja mobilna jest pożeraczem kilobajtów, a raczej megabajtów. Tak więc jeśli nie macie porządnego pakietu i szybkiej transmisji danych, to sobie darujcie. Albo poczekajcie jeszcze kilka lat na lepsze warunki :)

Źródło: własne

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , , , , , , , , , , ,1 Komentarze do tego artykułu

 1. goli Mówi:

  Jeśli wybierasz się na urlop w Polsce i nie masz jeszcze zarezerwowanego miejsca noclegowego, z pomocą przyjdzie Ci serwis m.noclegowo.pl w Twoim telefonie komórkowym.

1 Trackbacki dla tego artykułu

 1. Aplikacje na Symbian: 19 bajerów na dobry początek. | JestemMobilny.pl Mówi:

  [...] Gmail – jestem wielkim fanem tego rozwiązania i osobiście korzystam. Funkcjonalność niestety nie pełna, ale wystarczająca skorzystania, gdy nie mamy dostępu do komputera. [...]

Napisz komentarz