Bluetooth w służbie reklamy

pt, maj 22, 2009

news

Bluetooth w służbie reklamy

Reklama jest już wszędzie. W telewizji, radio, gazetach, Internecie (tutaj reklamy są wyjątkowo bezczelne). Teraz kolej na telefony komórkowe. Oprócz reklam, które zgodnie z prawem wysyłają do nas operatorzy, nasze numery telefonów są też przedmiotem handlu. To dlatego miesięcznie, każdy z nas dostaje kilka SMS-ów lub telefonów z różnego rodzaju propozycjami. Teraz przyszło kolej na wykorzystywanie nowego kanału informacyjnego – Bluetooth.

Jako przykład Dziennik Internautów podaje Motorolę, która przy współpracy z pewnym salonem jubilerskim urządziła pewną akcję reklamową. Za dodatkowy kanał przekazywania informacji posłużył w tym przypadku system Bluetooth. Otóż osoby przechodzące koło tego salonu, mające w dodatku komórki z włączoną opcją “błękitnego zęba” dostawały wiadomość z zachęcającą prośbą o wejście do sklepu.

Technicznie to bardzo proste. Wystarczy w takim sklepie umieścić odpowiedni nadajnik (działa w promieniu 100 metrów) i czekać na ludzi, którzy dostaną wiadomość. Jak uniknąć tego typu nachalnego marketingu? Wystarczy wyłączyć opcję Bluetooth w swoim telefonie. Ma to kilka zalet:

  • Unikamy właśnie takich niechcianych zaproszeń.
  • Unikamy możliwości włamania do naszego niezabezpieczonego telefonu – a możemy w ten sposób stracić zawarte w nim poufne informacje.
  • Telefon bez włączonego systemu Bluetooth działa o wiele dłużej.

Tylko czekać, aż temat podchwycą np. księżą i w ten sposób zachęcać będą do udziału w mszy :)

Źródło: Dziennik Internautów

Foto: svilen001

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , ,Napisz komentarz