Zabezpieczenia w telefonach naprawdę słabe

pon, kwi 20, 2009

news

Zabezpieczenia w telefonach naprawdę słabe

Jak dowodzi firma Trust Digital, wystarczy jeden SMS i trochę umiejętności, aby przejąć kontrolę nad czyimś telefonem komórkowym. Film, który prezentuje ten krótki zabieg pokazuje nam jak bardzo bezbronni jesteśmy – żeby ukraść nam dane lub zarazić wirusem, wystarczy dosłownie chwila.

Sposób ataku nazwany “Midnight Raid Attack” najlepiej jest przeprowadzić właśnie nocą, gdy właściciel telefonu smacznie śpi i nie podejrzewa nawet niebezpieczeństwa. Napastnik wysyła wiadomość tekstową na numer ofiary. Gdy SMS dochodzi do adresata, jego telefon łączy się z Internetem i przechodzi na stronę zawierającą szkodliwe treści. Za jej pomocą można zainstalować na pokładzie urządzenia program, który ukradnie ważne dane.

Telefon można zaatakować też trochę inaczej, używając do tego celu SMS i Wi-Fi. Na zaprezentowanym filmie wszystko wygląda całkiem logicznie. Ale szybko okazuje się, że firma Trust Digital nie robi tego bezinteresownie. Najpierw bowiem pokazuje możliwe drogi kradzieży danych, a później przekonuje, że ma na to gotowy już program, który można oczywiście sobie zakupić. Osobiście mam wrażenie, że to próba sprzedaży w pakiecie jednocześnie zagrożenia i zabezpieczenia przed nim. Z pewnością takich ataków można dokonać, jednak nie ma żadnych informacji na temat, czy miały one kiedykolwiek miejsce poza laboratoriami Trust Digital.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Foto: KillR-B

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,1 Komentarze do tego artykułu

  1. Kamil Mówi:

    Gazeta.pl po raz kolejny pisze o rzeczach, o których pojęcia nie ma.

Napisz komentarz