Windows Mobile z obsługą głosową

śr, kwi 29, 2009

news

Windows Mobile z obsługą głosową

Całkiem możliwe, że w długo oczekiwanym Windows Mobile 6.5 będzie obsługa głosowa. Niestety, podobnie jak ze wszystkimi obietnicami Microsoft, tak i w tym przypadku nic nie jest pewne. Aplikację służącą do głosowej obsługi niektórych funkcji telefonu ma przygotować firma Tellme, która już drugi rok współpracuje z twórcami Windows Mobile.

Na pewno takie ułatwienie ucieszy wszystkich geeków. Na reszcie będzie się można poczuć jak kapitan statku Enterprise i wydawać na głos polecenia! Oto główne cechy programu obsługi głosowej:

  • Funkcja “zadzwoń do…” – dzięki niej będzie można dzwonić bez szukania kontaktu w swojej liście kontaktów. Wystarczyć wydać polecenie i nazwę osoby do której chcemy dzwonić, resztę wykona za nas telefon.
  • Funkcja “napisz do…” – nie dość, że wybierzemy głosowo adresata to jeszcze będziemy mogli podyktować do niego SMS-a!
  • Funkcja “szukaj w Internecie” – za pomocą Live Search w wersji domyślnej. Na szczęście będzie ją można zamienić na jakąkolwiek inną wyszukiwarkę.
  • Funkcja “włącz piosenkę … ” – dzięki niej będzie można włączyć odtwarzacz i konkretny zespół lub konkretną piosenkę. To lepsze niż adapter uruchamiany na dźwięk klaskania.

Tak to wygląda w praktyce:

Program firmy Tellme będzie dostępny także na inne platformy. Niestety nic na razie nie wiadomo na temat wersji językowych innych niż angielski. Oczywiście można się spodziewać wersji polskiej, ale raczej później niż prędzej.

Źródło: Yahoo.com

Foto: CMSeter

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz