O tempora o mores! Technologia w służbie zbrodni

śr, kwi 8, 2009

news

O tempora o mores! Technologia w służbie zbrodni

Twórcy greckich tragedii przewracają się w grobie. Starożytna sztuka zabijania lub okaleczania członków swojej rodziny przeszła bowiem technologiczną metamorfozę. Najbliższa wyrocznia zarasta chwastami, a ludzie przerzucili się na bardziej nowoczesne metody ustalania prawdy. Zgubiło to pewną amerykańską rodzinę, która nie potrafiła poradzić sobie ze swoimi problemami.

murder
Niedaleko miasta Tacoma w stanie Waszyngton doszło do tragedii, która swój początek bierze od … telefonu komórkowego. Wszystko zaczęło się od małżeńskiej kłótni, która skłoniła Angelę Harrison do opuszczenia swojego męża i pięciorga dzieci. Kobieta uznała, że nie jest w stanie dłużej znosić atmosfery w domu, a pocieszenie znalazła w ramionach innego mężczyzny. Gdy pod wieczór nie przyszła jak zwykle do domu, jej mąż oraz najstarsza, szesnastoletnia córka postanowili ją odszukać. Pech chciał, że nastoletnia Maxine użyła do tego celu systemu GPS. Dzięki aplikacji służącej do nawigacji namierzyła ją w jednym ze sklepów w pobliskiej miejscowości. Kobieta była w towarzystwie nowego partnera i powiedziała, że do domu nie wróci oraz,  że to koniec jej małżeństwa z Jamesem Harrisonem. Mężczyzna wrócił zatem do domu. Następnie poczekał, aż cała piątka dzieci zaśnie i każde z nich, śpiące zastrzelił pistoletem. Wkrótce potem udał się na poszukiwania swojej żony, a gdy jej nie znalazł lufę broni skierował w swoją głowę. Jego ciało znalazła policja.

Oczywiście można powiedzieć, że w tej historii sama technologia odegrała marginalną rolę. Będzie to jednak dalekie od prawdy. Różnego rodzaju rozwiązania techniczne, na czele z elektroniką użytkową są tak wszechobecne w naszym życiu, że często stają się motorem naszych działań. Zresztą jak widać, dowodów dostarcza samo życie. Ten kto śledzi krajowe media wie, że nie trzeba takich informacji szukać aż w Stanach Zjednoczonych. Codziennie stajemy się ich świadkami.

Źródło: news.yahoo.com

Foto: Lint_2008, nookiez

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,Napisz komentarz