Liczba mobilnych domen przekroczyła milion

wt, kwi 7, 2009

news

Liczba mobilnych domen przekroczyła milion

Mobilna wersja Internetu rośnie w szybkim tempie. W ciągu roku liczba zarejestrowanych adresów .mobi, .com, .net. .uk i .de wzrosła aż siedmiokrotnie! A trzeba przy tym zaznaczyć, że nie są to dokładne szacunki. Nie obejmują one danych z Azji, gdzie rynek mobilnych urządzeń rozwija się nie gorzej niż w Europie czy Ameryce Północnej, a w niektórych rejonach nawet lepiej.

Internet w telefonie

Wszystko za sprawą rozwoju technologii mobilnych urządzeń. O ile w naszym kraju idzie raczej średnio, to trzeba przyznać, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w tej konkurencji są najlepsi. Dzięki dostępności do najnowszych produktów takich jak iPhone, BlackBerry czy G1 przeglądanie mobilnego Internetu jest naprawdę przyjemne i popularne. Natomiast w Polsce Internet w komórce jest ciągle domeną geeków i wąskiego grona fachowców. Oczywiście taki stan nie będzie trwać wiecznie, bo do kraju dopływa do nas coraz więcej ciekawych modeli telefonów, a Internet u naszych operatorów nie jest specjalnie drogi.

Jakich warunków potrzebujemy, aby móc w pełni oswoić się z Internetem w swojej komórce? Na świecie większość użytkowników  mobilnej sieci korzysta z niej za pomocą telefonów z następującymi systemami operacyjnymi:

  • Symbian (41% rynku)
  • iPhone OS (32%)
  • Windows Mobile (9%)
  • Android Google (1%)

Badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że najpopularniejszym systemem za oceanem jest:

  • iPhone OS (48%)
  • RIM BlackBerry (19%)
  • Windows Mobile (15%)
  • Symbian (9%)

Wygląda więc na to, że musimy jeszcze poczekać aby w pełni korzystać z dyskretnego uroku sieci. Przynajmniej do czasu aż przybędzie do nas moda na nieco bardziej zaawansowane urządzenia, a z nimi lepsze oprogramowanie.

Źródła: domainnews.com, telix.pl, readwriteweb.com

Foto: altair,miamiamia.

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , , , , ,Napisz komentarz