Książka napisania w komórce bestsellerem w Polsce i Anglii.

pt, kwi 24, 2009

news

Książka napisania w komórce bestsellerem w Polsce i Anglii.

Brzmi niewiarygodnie, ale pewien nowojorczyk napisał swoją pierwszą książkę właśnie w zwykłym telefonie komórkowym. “Malowany człowiek” bo tak nazywa się jego dzieło to prawdziwy hit w Polsce i na Wyspach Brytyjskich. Można kupić ją w każdej dobrze wyposażonej księgarni. Co dziwne, na okładce nie istnieje nawet mała wzmianka o tym w jaki sposób Amerykanin swoje dzieło stworzył.

Okładka amerykańskiego wydania

Okładka amerykańskiego wydania

Być może nigdy by tego nie dokonał, gdyby nie linia nowojorskiego metra F. Przejazd odcinkiem, który Peter Brett codziennie pokonywał z domu do pracy trwa jakieś 45 minut. Często jednak wydłużał się nawet do 1,5 godziny. Aby konstruktywnie wykorzystać ten czas, autor pracujący do tej pory w wydawnictwie medycznym postanowił pisać – rano i wieczorem tworzył notatki liczące średnio 400 słów. Efekt końcowy – dzieło liczące 400 stron powstawało 2 lata i od początku do końca powstało na jego telefonie komórkowym. Często było to trochę kłopotliwe bo jak sam przyznaje, nie da się pisać książki stojąc w wypełnionym po brzegi wagonie metra. Dlatego wkrótce po rozpoczęciu prac przestał ustępować miejsca innym ludziom. “No, chyba że to kobieta w ciąży lub ktoś naprawdę bardzo stary” przyznaje Peter Brett. Teraz szczęśliwy autor porzucił nudną pracę w wydawnictwie i pracuje and nową książką. Jak sam przyznaje, pisanie idzie mu lepiej w pociągu, na komórce niż w domu na komputerze gdzie przeszkadza mu mała córka i kusi Internet.

Autor w miejscu pracy

Autor w miejscu pracy

Ta historia na pewno podniesie na duchu wszystkich, którzy codziennie pokonują takie same trasy, chociażby na linii Warszawa – Łódź. Być może w rozlatujących się wagonach PKP jeżdżą wielkie, nieodkryte jeszcze talenty pisarskie. Zatem, rodacy – do komórek i pisać, pisać!

Źródło: nydailynews.com

Foto: nydailynews.com, hisks

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,0 Komentarze do tego artykułu

1 Trackbacki dla tego artykułu

  1. iPhone zamiast pędzla | JestemMobilny.pl Mówi:

    [...] zjadacze kulturalnego chleba pienią się ze złości. Najpierw książka napisana na komórce, a teraz obrazy w iPhone. A gdzie płótno, sztaluga, farby i [...]

Napisz komentarz