Telewizja na komórce od Wirtualnej Polski

czw, lut 19, 2009

news

Telewizja na komórce od Wirtualnej Polski

Od dziś można korzystać z telewizji Wirtualnej Polski na telefonie komórkowym. Serwis dostępny jest pod adresem http://m.wp.tv . Według zapewnień WP serwis powinien działać na telefonach komórkowych w tym na iPhonie.

Logo m.wp.tv

Wydaje się, że usługa nie jest jeszcze zbytnio dopracowana. Korzystając z Nokii E71 (moim operatorem jest PLUS GSM) mogłem zobaczyć stronę mobilną, ale oglądanie TV nie było możliwe. Po kliknięciu na „Odtwórz” czekałem kilkadziesiąt sekund, żeby zobaczyć komunikat o błędzie. Serwis sprawdzałem na połączeniu 3G i na Wi-Fi. Skoro telefon jest nowy, kupiony od operatora, popularny, itp., to usługa powinna śmigać bez problemu. Niestety tak nie jest. Może jestem pechowcem, a może m.wp.tv nie jest jeszcze zbytnio przetestowana.

Kolejny zgrzyt, to, to, że wiele mobilnych przeglądarkacj w pasku adresu na starcie wpisane jest „http://www” w przypadku m.wp.tv trzeba skasować www, bo niestety pod adresem http://www.m.wp.pl/ nie ma serwisu, którego się spodziewamy. Przecież tak łatwo byłoby temu zaradzić.

Państwo z WP rozważcie dodanie znaczka „Beta”

Żeby nie być zbyt surowym warto zaznaczyć, że konkurencja, myślę tutaj o telewizji na Onet.lajt (http://lajt.onet.pl/tv/) również nie jest idealna. Przed obejrzeniem video trzeba pobrać cały plik. Myślę, że WP mierzy wyżej i chciałaby udostępnić oglądającym telewizję strumieniową. Oglądanie byłoby możliwe bez pobierania całego pliku, a prawie natychmiast.

A teraz ciekawostki o serwisie, według producentów:

„W chwili udostępnienia WPtv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym – mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv i dodaje – Od dzisiaj wszystkie materiały dostępne na platformie telewizyjnej WPtv będzie można równolegle zobaczyć na ekranie telefonu komórkowego, w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym przed użytkownikami urządzeń mobilnych stanęła otworem multimedialna baza klipów wideo licząca ponad 21 tysięcy pozycji.”

„Telewizja internetowa Wirtualnej Polski – wp.tv – to 12 kanałów tematycznych, m.in. Sensacje, Teledyski, Lifestyle, Moto, Film, Gry, Sport, Biznes, w których za darmo oglądać można ponad 20 cyklicznych produkcji autorskich, przygotowywanych przez zespół redakcyjny serwisu. Stałymi dostawcami kontentu dla WPtv sa czołowe agencje informacyjne z Polski i swiata, m.in. Reuters, Associated Press, AFP. Dziennie do serwisu dodawanych jest ponad 50 legalnych materiałów wideo.”

m.wp.tv na iPhonie

m.wp.tv na iPhonie

Źródło: Wirtualna Polska

Jeżeli uważasz te informacje za ciekawe to kliknij na poniższy przycisk i wykop ten artykuł

, , , , , , ,4 Komentarze do tego artykułu

 1. MiniWP Mówi:

  Witam,
  dziękujemy za cenne uwagi, w najbliższych 24h problemy poruszone w artykule zostaną rozwiązane.
  MiniWP Team

 2. mj Mówi:

  spoko news, fajnie wiedzieć ze jest coś takiego. miejmy nadzieje ze do czasu jak sprawie sobie smartphona będzie juz całkowicie ok ;-)

 3. MiniWP Mówi:

  Wideo w WPtv działa już na iPod Touch 2G, błąd z brakiem www przed subdomeną m. również został rozwiązany

 4. cinek Mówi:

  to jest dobre

Napisz komentarz